اجتماعیاخبار داغ

واکنش آموزش و پرورش به ماجرای قتل رومینا اشرفی چه بود؟

در این مطلب از مجله کولاک، توضیحاتی درباره واکنش آموزش و پرورش به ماجرای قتل رومینا اشرفی توسط پدر خود خواهیم داشت! با ما همراه باشید. مسعود شکوهی ، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب ‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به قتل رومینا اشرفی ، دختر ۱۴ ساله تالشی توضیحاتی درباره اقداماتی که آموزش و پرورش برای جلوگیری از چنین آسیب‌ هایی انجام می ‌دهد، ارائه داد!

واکنش آموزش و پرورش به ماجرای قتل رومینا اشرفی

مسعود شکوهی ، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب ‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در این باره گفت:

این اتفاق باعث تاسف شد و فضای عمومی را جریحه دار کرد. آموزش و پرورش کارهای متعددی را در این راستا انجام می‌ دهد. آزمون ‌های سلامت روان را برگزار می کنیم و همه هفتم و هشتمی ها و در واقع بیش از ۲ میلیون دانش آموز در آن شرکت می ‌کنند.

نقشه خطرپذیری مدارس را آماده و گزارش ‌ها و اخطارهای لازم را به مراجع مربوط داده‌ ایم و موارد اورژانسی را مشخص و درصد سلامت روانی اجتماعی و فردی را در دست داریم. مهم ترین سامانه ما نماد یا نظام مراقبت اجتماعی است و همه دانش آموزان در این سامانه دارای پروفایل هستند و رصد می شوند. در حوزه روانی و رفتاری هم نیمرخ دانش آموزان و هم نقشه خطرپذیری را در اختیار منطقه و استان قرار می ‌دهیم اما قطعا کافی نیست.

مسعود شکوهی ، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب ‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی ” پرسشگر ” با بیان اینکه اعتباری ۶۸۰۰ میلیونی برای پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی ۱۵ میلیون دانش آموز در اختیار داریم و حتی امکان آموزش ‌های توانمندسازی هم به طور کامل وجود ندارد گفت:

این بودجه عملا هیچ است. امکان اجرای بسیاری برنامه‌ های پیش بینی شده فراهم نشده است اما با همه اینها در حوزه مسئولیت خودمان تلاش کرده ‌ایم.

 

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن