اخبار داغورزشی

پرسپولیس بعد از چهارمین قهرمانی پیاپی و پوکر چه رکوردهایی را جابه جا کرد؟

پرسپولیس بعد از چهارمین قهرمانی پیاپی و پوکر چه رکوردهایی را جابه جا کرد؟ تمام رکوردهای پرسپولیس بعد از پوکر قهرمانی با یحیی گل محمدی در لیگ برتر. تیم فوتبال پرسپولیس با ثبت پوکر قهرمانی خود در لیگ برتر، رکورد‌های زیادی را جابه‌جا کرد.

پرسپولیس بعد از چهارمین قهرمانی پیاپی
پرسپولیس بعد از چهارمین قهرمانی پیاپی

تیم پرسپولیس با برتری ۲ بر صفر در خانه نفت مسجدسلیمان پوکر قهرمانی‌اش در لیگ برتر را قطعی کرد تا در فاصله چهار هفته مانده به اتمام مسابقات، خیالش از کسب این عنوان راحت شود.

این برتری سبب شد شاگردان یحیی گل‌محمدی رکورد‌های جالبی را هم به نام خود ثبت کننند.

* پیروزی برابر شاگردان مهدی تارتار دهمین برد متوالی خارج از خانه پرسپولیس بود. شاهین، فولاد، ذوب آهن، سایپا، پارس جنوبی، صنعت نفت، سپاهان، پیکان و ماشین سازی، تیم‌هایی هستند که پیش از این بازی در خانه شان به سرخ پوشان تهرانی باخته بودند.

* پرسپولیس با قطعی کردن قهرمانی اش به رکوردی جاودانه در فوتبال ایران رسید. این تیم به نخستین تیم تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد که در بالا بردن جام پوکر می‌کند.

* قطعی شدن قهرمانی در فاصله چهار هفته مانده تا اتمام فصل سبب شد پرسپولیس سریع‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را آن هم در فاصله چهار هفته مانده تا اتمام این رقابت‌ها به نام خود ثبت کند.

* پرسپولیس برای اولین بار در لیگ برتر، پس از تغییر سرمربی در طول یک فصل، قهرمان می‌شود. یحیی گل‌محمدی هم به عنوان جانشین گابریل کالدرون به این تیم آمده بود با ثبت ۱۰ برد و یک مساوی در یازده بازی، به این رکورد می‌رسد. البته سپاهان در لیگ یازدهم و چهاردهم به این رکورد رسیده بود.

* ثبت پوکر قهرمانی برای شاگردان یحیی گل‌محمدی، این تیم را به پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل کرد. پرسپولیس پیش از این با سپاهان در تعداد قهرمانی‌ها برابر بود (پنج قهرمانی)، اما حالا یک قهرمانی بیشتر دارد.

* البته بوژیدار رادوشویچ که در سه بازی اخیر کلین شیت کرده بود، پس از ۳۷۹ دقیقه دروازه‌اش در لیگ برتر باز شد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن