گوناگون

چطور برای وام کرونا ثبت نام کنیم ؟ همه چیز درباره تسهیلات کرونا؛ مبلغ ، نحوه واریز ، بانک ها

چطور برای وام کرونا ثبت نام کنیم ؟ همه چیز درباره تسهیلات کرونا مبلغ وام نحوه واریز وام بانک های ارائه دهنده وام به همراه اطلاعات تکمیلی در این مطلب. حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: سه میلیون خانوار محروم تحت فشار هستند که برای آنها در چهار نوبت بسته حمایتی از ۲۰۰ هزارتومان تا ۶۰۰ هزارتومان مدنظر قرار دادیم که مرحله اول پرداخت شده است و مرحله دوم تا پایان فروردین پرداخت خواهد شد و دوماه بعد هم به همان صورت در ماه‌های بعد در اردیبهشت و خرداد پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این رقمی را به عنوان وام یک میلیون تا ۲ میلیون برای ۴ میلیون تومان خانواده‌ای که جزو اقشار کم درآمد هستند قرار دادیم که نرخ آن ۴ درصد است که به زودی شرایط آن اعلام می‌شود.

چطور برای وام کرونا ثبت نام کنیم
چطور برای وام کرونا ثبت نام کنیم

اهم اظهارات رئیس جمهور:

* امروز همچنین ۷۵ هزار میلیاردتومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم، مورد بررسی قرار گرفت. ۱۰ رسته هستند که در این ایام تحت فشار شدید قرار گرفتند و بعضی‌ها  کسب و کارشان متوقف بوده و بعضی‌ها درآمدشان پایین بوده است. این رسته‌های مختلف کارگاه‌های کوچک و متوسط هستند و بعضی‌ها بنگاه کار یک نفره و چندنفره هستند بعضی‌ها ۵۰ نفر به بالا هستند.

* تقریبا اشتغال سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وابسته به این گونه موارد است که زندگی این افراد تحت فشار قرار گرفته است و ما در اینجا تصویب کردیم که برای همه این‌ها رقمی را مدنظر قرار دهیم و برای هر بنگاهی مشخص شده است و اعلام خواهد شد که چه مقدار به آنها پرداخت می‌شود.

* این پول برای کسانی است که اشتغال آنها فعال نبوده و کارگران خود را نگه داشتند تا بتوانند بنگاه‌های خود را به تدریج فعال کنند. البته این بنگاه‌ها همه یکسان نیستند. بنا شد دو دسته شود، آن بنگاه‌هایی که به دستور ستاد کرونا رسما تعطیل شده و آنها گفته شده که فعالیت نکنند و هنوز هم تعطیل هستند و حتی در پایان ماه فروردین که کسب و کارها فعال می‌شود چون آنها پرریسک خواهند بود بازهم تا اطلاع ثانوی فعال نخواهند شد . برای ما هم روشن نیست در ستاد کرونا در گروه‌های کارشناسی بحث می‌شود که چه زمانی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

* این موضوع را  در ستاد ملی کرونا هم توضیح دادم که این بازگشایی پلکانی است و مردم توجه کنند. به خاطر شرایطی که داریم بازگشایی یکمرتبه امکان پذیر نیست. به همان اندازه که شرایط بهداشتی ما مهیاتر می شود و وزارت بهداشت و درمان به ما می‌گوید که شرایط بهتر شده است به همان نسبت می‌توانیم گشایش بیشتری ایجاد کنیم. در عین حال مردم باید توجه کنند که هرکجا گشایشی حاصل می‌شود این به آن معنا نیست که اصولی که بهداشت و درمان به عنوان فاصله گذاری هوشمند مدنظر قرار داده است آن اصول به آن توجه نشود.

هر آنچه باید درباره وام کرونا بدانید

کرونا باعث به وجود آمدن مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیاری برای افراد جامعه شده است و بسیاری از مشاغل به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی شغل های خود مواجه شده اند. دولت برای اینکه از افراد آسیب پذیر در شیوع کرونا حمایت کند تصمیم گرفت وام و تسهیلاتی را پرداخت نماید که به وام کرونا شهرت یافته است. قرار است دولت به ۴ میلیون نفر از افراد جامعه که جزو اقشار آسیب پذیر در مقابل کرونا بوده اند وام ۱ و نیم تا ۲ میلیون تومان پرداخت کند.

نحوه واریز وام کرونا

 

وام کرونا چگونه به اقشار آسیب پذیر داده می شود؟ گفته می شود این وام در قالب کارت‌های اعتباری خرید کالا به افراد داده می شود. این کارت‌های اعتباری طبق دستورالعمل ابلاغی معاون اول رییس جمهور به اقشار آسیب‌پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی‌بوس و کرایه‌های بین‌شهری، دستفروشان و کارگران فصلی تا سقف ۴ میلیون خانوار به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعلق می‌گیرد.

کدام بانکها وام کرونا می دهند؟

 

سوالی که برای مردم به وجود آمده این است که کدام بانکها قرار است وام کرونا را ارائه دهند؟ بر ین اساس بانکهای عامل که یارانه افراد را پرداخت می کنند پس از اعلام وزارت کار وام کرونا را به حساب این اقشار آسیب پذیر واریز خواهند کرد.

وام کرونا برای  خانوار‌های یک نفره به مبلغ ۱ و نیم میلیون تومان و برای خانواده های دو نفره و بیشتر ۲ میلیون تومان می باشد.

نحوه بازپرداخت وام کرونا

بازپرداخت وام کرونا طی ۲۷ ماه می باشد که سه ماه اول آن تنفس است. یعنی کسانی که این وام را دریافت می کنند در سه ماه اول نیاز به پرداخت اقساط ندارند و پس از آن به مدت ۲۴ ماه با سود ۴ درصدی آن را پرداخت خواهند کرد.

همچنین مشمولین نیازی به مراجعه به بانک‌ها نداشته و بانک‌ها با اخذ تعهد الکترونیک می‌توانند اقساط را از یارانه و کمک هزینه معیشتی افراد کسر کند. دارابودن چک برگشتی و اقساط معوق بانکی مانع دریافت این تسهیلات نمی‌شود.

چطور برای وام کرونا ثبت نام کنیم

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن