تلویزیون

چگونگی شرکت در مسابقه پنج ستاره + شرایط، راهنمایی و نحوه دریافت اپلیکیشن

نحوه شرکت در مسابقه پنج ستاره مشخص شد. مسابقه پنج ستاره به کارگردانی مصطفی امامی کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما، در چارچوب یک مسابقه رقابتی به صورت مسابقه و بازی است که عموم مردم ایران می‌ توانند با شرکت در این برنامه ی تلویزیونی و همچنین حضور در آن، یکی از مهم ترین چالش های خود را تجربه نمایند.

مسابقه تلویزیونی

نحوه شرکت در مسابقه

در سری قبلی این مسابقه، برای ورود به مسابقه تلویزیونی لازم بود از طریق اپلیکیشن مسابقه سؤالاتی خریداری شود و شرکت کنندگان بنابر امتیازهایی که در اپلیکیشن کسب می کردند، می توانستند وارد مسابقه شوند. در هر قسمت از مسابقه، شرکت کننده ها بصورت جداگانه روبه روی حمید گودرزی قرار می گرفتند و به سوالات او جواب می دادند، اما در سری جدید شرکت کنندگان از طریق شرکت در آزمون آنلاین مسابقه، امتیاز کسب می کنند و اگر امتیاز لازم را به دست آورند به مرحله مسابقه تلویزیونی راه می یابند.

علاوه بر مسیر ورود به مسابقه اصلی، مدل رقابت هم تغییر مهمی کرده است. این بار در هر قسمت، دو شرکت کننده هم زمان با یکدیگر رقابت می کنند. در مرحله اول هرکدام از شرکت کننده ها باید به صورت نوبتی به هفت سؤال اطلاعات عمومی در زمینه های مختلف پاسخ دهند. اگر شرکت کننده ها در این مرحله ۱۰ ستاره دریافت کنند ، به نقطه امن اول می رسند.

در مرحله دوم، شرکت کننده باید حدس بزند طرف مقابل میتواند به سوال مد نظر جواب دهد یا خیر و با تعداد ستاره هایی که انتخاب می کند، روی سؤال سرمایه گذاری کند. اگر حدسش غلط از آب دربیاید، همان تعداد ستاره را از دست می دهد. در مرحله سوم هم هر شرکت کننده به تعدادی سؤال پاسخ می دهد و در نهایت مجموعه تعداد ستاره های هر نفر، برنده را مشخص می کند. سرمایه گذاری روی سوالات در مرحله دوم و حضور هردو شرکت کننده در کنار یکدیگر، باعث تعامل شرکت کنندگان با یکدیگر و رقابت همزمان آن ها شده که در نوع خود، مسابقه را جذاب کرده است.

نوع سوالات مسابقه

سؤالات برنامه در حوزه اطلاعات عمومی طراحی شده است که شامل موضوعات فرهنگی، سیاسی، ورزش، علمی ، ادبی و … می‌شود. در هر قسمت از این مسابقه، ۲ شرکت کننده حضور دارد که در سه مرحله با هم رقابت می‌کنند. در این قسمت هر شرکت‌کننده‌ای که ستاره بیشتر کسب کند، برنده مسابقه می‌شود. در مرحله اول از شرکت‌کنندگان هفت سؤال، مرحله دوم پنج سؤال و مرحله سوم هشت سؤال مشترک پرسیده می‌شود.

حمید گودرزی

جایزه مسابقه

در این سری از مسابقه مانند سری گذشته، شرکت کننده نمی تواند از گزینه های کمکی خود استفاده کند و اصلا گزینه کمکی وجود ندارد، اما تماشاچیان حاضر در سالن با صدای بلند، پاسخی را که به نظرشان درست است، اعلام می کنند که علاوه بر به هم زدن تمرکز شرکت کننده، حساسیت مسابقه و رقابت را کم می کند و چندان جالب نیست.

جالب اینکه حمید گودرزی مجری مسابقه، واکنشی به این موضوع نشان نمی دهد! گفتیم در سری جدید چیزی به نام« نقطه امن» وجود دارد اما جایزه آن تغییر کرده است. یعنی در هر سه نقطه امن، باید به تعداد سوالاتی که لازم است، جواب درست داده شود و ستاره های هر نقطه امن را به دست آورد و تقریباً مثل همان روال گذشته است منتها با این تفاوت که جایزه نقاط امن این بار نقدی نیست و لوازم آشپزخانه ایرانی است.

جایزه نقطه امن اول ماشین لباس شویی، نقطه امن دوم ماشین ظرف شویی و نقطه امن سوم یک یخچال سایدبای ساید است. اگر شرکت‎کننده ای به نقطه امن دوم برسد، دو جایزه را می برد و اگر به نقطه امن سوم برسد، هر سه جایزه را کسب می کند.

مسابقه پنج ستاره هر هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه و در ساعت ۲۱ به روی آنتن می‌ رود.


همچنین بخوانید:

زمان دقیق پخش و تکرار فصل جدید مسابقه پنج ستاره با اجرای حمید گودرزی

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: ۲.۹ ( ۲ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن