اخبار داغاقتصادی

کارگران جامانده از ثبت نام سهام عدالت چه کنند؟ + شرایط جدید ثبت نام سهام عدالت

در این مطلب از مجله کولاک، توضیحاتی درباره احتمال اعلام شرایط جدید ثبت نام سهام عدالت برای کارگران جامانده از ثبت نام سهام عدالت خواهیم داشت! با ما همراه باشید. متاسفانه سهام عدالت به بخش اعظمی از کارگران خدماتی و صنعتی تعلق نگرفته است و بسیاری از کارگران ساختمانی نیز از ثبت نام سهام عدالت جامانده اند!

بد نیست بدانید در حال حاضر بیش از ۱۴ میلیون کارگر بیمه شده در کشور وجود دارد و بر اساس آخرین آمارها ، ۶ میلیون کارگر فصلی و ساختمانی مشمول دریافت سهام عدالت شناخته شده اند.

فتح الله بیات ، رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست که از ظرفیت تشکل های کارگری و شوراهای عالی کار برای شناسایی و معرفی کارگران جامانده از سهام عدالت استفاده نماید و صدور مجوز لازم در این خصوص را از هیات وزیران پیگیری کند. فتح الله بیات در خصوص کارگران جامانده از ثبت نام سهام عدالت اظهار کرد:

ثبت نام سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ انجام شد و آن زمان بخشی از کارگران ساختمانی و فصلی تحت پوشش قرار گرفتند. برخی از تشکلهای کارگری از جمله خانه کارگر نیز آن زمان بخش عمده ای از این مسئولیت را برعهده گرفتند و کارگران ساختمانی در تهران و مراکز استانها را ثبت نام کردند. در زمان ثبت نام تنها طبقه کارگران فصلی و ساختمانی توانستند از سهام بهره مند شوند و عده زیادی از کارگران بخش قراردادی و پیمانی و صنعتی بلاتکلیف ماندند.

فتح الله بیات ، رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه بسیاری از کارگران ساختمانی به ما مراجعه می کنند و از وضعیت سهام خود پرس و جو می کنند، اظهار کرد:

یک عده از کارگران موفق به ثبت نام شدند، ولی عده زیادی از امکان ثبت نام محروم مانده و سهام عدالت به آنها تعلق نگرفته است و دولت هم اعلام کرده فعلا ظرفیتی برای ثبت نام نداریم.

فتح الله بیات ، رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه اگر هدف طرح سهام عدالت، تقسیم عادلانه سهام است، باید کارگران به عنوان طبقه ضعیف و محروم جامعه مشمول دریافت آن شوند، تصریح کرد:

در حال حاضر نزدیک به ۱۶ میلیون کارگر بیمه شده در کشور داریم که تنها بخش اندکی از آنها مشمول دریافت سهام عدالت شناخته شده اند در صورتی که اگر بر توزیع عادلانه سهام تاکید داریم و می خواهیم سهام عدالت رسما و اسما به شکال عادلانه توزیع شود باید شامل حال همه کارگران شود.

فتح الله بیات ، رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تاکید بر پیگیری ثبت نام کارگران توسط تشکل های کارگری و شوراهای عالی کار گفت:

اگر ثبت نام کارگران جامانده از سهام عدالت نیاز به مصوبه دولت یا هیات وزیران دارد از وزارت کار می خواهیم که این مساله را تا صدور مجوز آن پیگیری کند تا تبعیضی در این زمینه به وجود نیاید. کسانی که سالها قبل صاحب سهام شدند، برگه ای دستشان بود که شاید آن زمان ارزش و سود ناچیزی داشت ولی امروز این برگه سهام با ارزش شده است؛ لذا انتظار داریم فرصتی به کارگران جامانده داده شود و این امکان برای کسانی که هنوز ثبت نام نکردند، به وجود آید.

فتح الله بیات ، رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در پایان از وزارت کار خواست که از ظرفیت تشکل های کارگری و شوراهای عالی کار برای شناسایی و معرفی کارگران جامانده از سهام عدالت استفاده و صدور مجوز لازم در این زمینه را از هیات وزیران پیگیری کند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن