گوناگون

یاد و خاطره عزت الله کریمی با حضور هنرمندان

هفته نامه رخصت پهلوان 23 ساله شد

یاد و خاطره عزت الله کریمی صاحب امتیاز فقید رخصت پهلوان گرامیداشته شد. سال‌های آغازین دهه هفتاد مردی میانسال، خوش‌فکر و خلاق مبدع یک نشریه پر محتوا به نام رخصت پهلوان شد.

مرحوم عزت ا… کریمی موسس هفته نامه رخصت پهلوان

نشریه ای که می خواست از نام ورزش زورخانه ای ایران دفاع کند و نام پهلوانان این رشته را زنده نگاه دارد.
آن مرد میانسال که در آن سالها از همه آنچه که داشت ،گذشت کسی نبود جز عزت الله کریمی که روحش شاد و یادش گرامی .

عزت مردی بود با تفکرات وطن دوستانه، و من فرزندش آن روزها گرچه زیاد تمایلی به نگاه یک طرفه به ورزش زورخانه ای نداشتم اما برای رضایت پدر با او ‌هم قسم شدیم.

بالاخره در سال ۷۶ این چهره هنری،فرهنگی ورزشی که دغدغه سنن و ورزش آبا و اجدادی اش را در سر داشت امتیاز و مجوز نشر هفته نامه رخصت پهلوان را با پشت سرگذاشتن فراز و نشیب بسیار گرفت .
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رخصت پهلوان این است که طی سال‌های گذشته بروز برخی مشکلات و چالش‌ها موجب نشد این نشریه رو به تعطیلی برود. اگر به دقت به فعالیت‌های این نشریه نگاه کنیم ،می‌بینیم که رخصتی ها در ایامی موفق ظاهر شده و در ایامی با چالش‌های خصوصاً بیرونی روبرو بوده است. چالش‌هایی که شاید اگر برای هر نشریه دیگری رخ می‌داد منجر به تعطیلی آن می‌شد. اما تمامی دست اندرکاران این نشریه تمام قد برای بودنش تلاش
کرده اند و آن را حفظ کرده اند.

واقعیت این است که هدف از تاسیس هفته نامه رخصت پهلوان این بود که با کمک و یاری خانواده بزرگ ورزش زورخانه ای ،یک نشریه ای منحصر به فرد و متفاوت در میان هزاران روزنامه و هفته نامه و ماه نامه متولد شود.

اکنون در بیست و سه سالگی رخصت پهلوان با افتخار می‌توان گفت؛ رخصت پهلوان نه تنها دچار سیاست زدگی تبلیغ گرایی نشده بلکه منشا اثرات و برکات ارزنده‌ای در عرصه توسعه ورزش ملی کشورمان شده است‌.
گرچه فراز و فرودهایی داشته ،اما هیچ‌گاه از چشم مخاطب نیفتاده است و‌همانند روزهای نخست استوارتر ،‌مصمم و با برنامه در همان مسیر در حال حرکت است و لحظه ای از انتشار و ارائه نقطه نظرات جامعه ورزش باستانی کشورمان عدول نکرده است.
مصداق این مصرع حافظ که می فرمایند:
هرآنکه جانب اهل وفا نگه دارد/ خداش در همه حال از بلا نگه دارد.

به درستی که نشریه رخصت پهلوان روند رشد را به خوبی طی می‌کند و اینکه توانسته با تدبیر و تلاش به مرحله جوانی برسد جای شکر و شادمانی دارد.
آری بیست و سومین سال انتشار نشریه رخصت پهلوان را در حالی جشن می گیریم که صاحبش عزت الله کریمی ۸ سال است از میان ما پرکشیده ،اما تفکراتش با نبودنش همچنان در سطر سطر این هفته نامه جاری است
ما مراتب قدرشناسی مان را اعلام می کنیم و امیدواریم بتوانیم در این مسیر با گامهایی استوار راه عزت الله کریمی را ادامه دهیم.

در مراسم بیست و سومین ساگرد این نشریه تخصصی ورزش زورخانه ای که در تالار قصر پارسیان با نوای مرشد برگزار شد علاوه بر اهالی زورخانه هنرمندان هم حضور داشتند که  می توانیم به نام های عنایت بخشی ،رضا صفایی پور، جلیل فرجاد، بیوک میرزایی، جعفر دهقان، عباس محبوب، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، گیتی معینی، گیتی ساعتچی، علی امجد، یاور اقتداری، حسن رضایی، شهرام زندی، سعیده عرب ،پریسا گلدوست ، عزت اله رمضانی فر، رحان مقدم ، غلامرضا اصانلو، رضا بنفشه خواه، سلمان حسام، شاپور کلهر، علی کریمی، محمد برسوزیان ، حشمت آرمیده ، نیلوفر محمودی، و … اشاره کرد.

از کریمی چهار فرزند پسر به نام های محمد، سعید، حمید و مجید کریمی به یادگار مانده که جملگی راه پدر را در عرصه مطبوعات ، ورزش و سینما ادامه می دهند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن