گوناگون

تاریخ دقیق روز جهانی شکلات در تقویم سال ۹۹ چه روزی است؟

روز جهانی شکلات یک روز هیجانی است که از سال ۲۰۰۹ (میلادی) در ۷ ژوئیه برگزار می‌شود ، در این مطلب تاریخ دقیق روز جهانی شکلات در تقویم شمسی  را بررسی خواهیم کرد .

گفته می‌شود که این روز، یادآور نخستین روزی است که در سال ۱۵۵۰ (میلادی) شکلات به اروپا وارد شد.

روزهای دیگری نیز برای بزرگداشت شکلات وجود دارند. مانند ۲۸ اکتبر که در ایالات متحده آمریکا «روز ملی شکلات» نامیده می‌شود. به گونه گیج‌کننده‌ای اتحادیه ملی شیرینی‌پزان آمریکا ۱۳ سپتامبر را به عنوان «روز بین‌المللی شکلات» می‌شناسد.

در دیگر جاهای جهان نیز روزهای دیگری به عنوان روز شکلات وجود دارند. در کشور غنا که دومین تولیدکننده کاکائو در جهان است چندین روز ویژه برای گونه‌های شکلات وجود دارد.

در این کشور، روز شکلات در ۱۴ فوریه، روز شکلات تلخ و شیرین در ۱۰ ژانویه، روز شکلات شیری در ۲۸ ژوئیه، روز شکلات سفید در ۲۲ سپتامبر، و روز همه چیز با شکلات در ۱۶ دسامبر جشن گرفته می‌شود.

تاریخ دقیق روز جهانی شکلات در تقویم شمسی

سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

تاریخ روز جهانی شکلات در تقویم قمری

۱۵ ذی القعده ۱۴۴۱

تاریخ روز جهانی شکلات در تقویم میلادی

۷ جولای ۲۰۲۰

جشن روز جهانی شکلات

روز جهانی شکلات سالانه در ۷ جولای سال جاری جشن می گیرد. این روزی است که شکلات مورد علاقه خود را از آن لذت ببرید، از جمله شیر شکلات، شکلات داغ، شیرینی شکلات، کیک شکلاتی، کیک شکلاتی یا چیزی پوشیده شده در شکلات است.

شکلات به طعم های مختلف، از جمله شیر، شکلات سفید و تیره می آید. برخی از دانشمندان اکنون می گویند که خوردن شکلات تیره هر روز برای شما بهتر از خوردن سبزیجات است.

در بسیاری از کشور ها روز جهانی شکلات را با صرف انواع شکلات جشن میگیرند.

بیشتر بخوانید : روز جهانی عروسک در تقویم ۱۳۹۹ چه روزی است ؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن