اجتماعیاخبار داغ

ساعت شروع و پایان طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه سال ۹۹

ساعت شروع و پایان طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه سال ۹۹ همچنین جزئیات اجرای طرح آلودگی هوا (زوج و فرد) در تهران به همراه نقشه طرح در این مطلب. طرح ترافیک پنجشنبه ها در سال ۹۹ لغو شده و ورود به منطقه طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه سال ۹۹ رایگان است اما ساعت طرح زوج و فرد تا یک برقرار است.

 طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه سال ۹۹
طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه سال ۹۹

 طرح ترافیک در سال جدید نسبت به سال ۱۳۹۸ تغییراتی کرده و این موضوع سوالات بسیاری برای شهروندان پدید آورده است. بسیاری از رانندگان در طول روز وارد محدوده طرح ترافیک تهران می شوند و محل زندگی تعداد زیادی از شهروندان هم در محدوده طرح ترافیک قرار دارد. در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل جزئیات طرح ترافیک سال ۱۳۹۹ بپردازیم.

بر اساس گفته‌های سردار محمدرضا مهماندار، رییس پلیس راهور تهران بزرگ، دو طرح ترافیکی تهران از روز ۱۷ خرداد با تغییراتی دوباره اجرا شده است. بر این اساس، فعلا هر دو طرح ترافیکی از ساعت ۸:۳۰ شروع و در ساعت ۱۶:۰۰ تمام می‌شوند. همچنین تمام افراد می‌توانند یک بار پس از ساعت ۱۴:۰۰ از طرح خارج شوند.

لغو اجرای کامل طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه

 

قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه طرح ترافیک کامل در پنجشنبه های سال ۹۸ اجرا نخواهد شد، تصریح کرد: البته با اجرای محدوده حلقه دوم در سال جدید، طرح زوج و فرد در روزهای پنجشنبه اجرا می شود و درصورت تردد، از سهمیه هر خودرو کاسته شده و یا مشمول پرداخت عوارض می شود.

به تعبیری با ورود به محدوده دوم یا محدوده طرح زوج و فرد در روز پنجشنبه از سهمیه ۲۰ روزه هر خودرو کسر می شود و پس از آن خودرو امکان تردد در تمام نقاط شهر حتی محدوده طرح ترافیک را بدون پرداخت وجه اضافی خواهد داشت. در صورتی که سهمیه ۲۰ روزه ورود به طرح زوج و فرد قبلا استفاده شده باشد فرد باید از طریق سامانه تهران من اقدام به خرید طرح زوج و فرد کند و پس از خرید امکان تردد در محدود طرح ترافیک در روز پنجشنبه ها را خواهد داشت.

در سایر ایام هفته یعنی شنبه تا چهارشنبه تعرفه طرح ترافیک به صورت مجزا محاسبه خواهد شد و با پرداخت هزینه طرح زوج و فرد (محدوده دوم یا حلقه دوم ترافیکی) امکان ورود به محدوده طرح ترافیکی مهیا نمی شود و مستلزم پرداخت مجزا است.

به گفته افندی زاده طرح حلقه دوم (زوج و فرد) پنجشنبه ها از ۶ صبح تا ۱۳ اجرا می شود و افراد درصورت ورود به این محدوده می توانند به صورت رایگان از طرح ترافیک استفاده کنند.

محدوده طرح ترافیک تهران ۹۹

محدوده طرح ترافیک جدید در تصویر زیر با خط قرمز و محدوده دوم یا زوج و فرد سابق با خط آبی نمایش داده شده است. بر این اساس محدوده طرح ترافیک قرمز بین خیابان های مطهری، ملک، شریعتی، سپاه، ۱۷ شهریور، شوش، کارگر جنوبی و شمالی و فاطمی قرار دارد. محدوده آلودگی هوا یا زوج و فرد نیز حد واسط اتوبان های همت، امام علی، بعثت و چمران است.
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن