چهره هاسلبریتی ایرانی

داوود عابدی شوهر المیرا شریفی مقدم مهمان خندوانه کیست ؟

مجله اینترنتی کولاک مگ : مهمان امشب برنامه خندوانه دو مجری محبوب ایرانی بودند . این زوج دوست داشتنی همراه پسرکوچک شان در این برنامه حاضر شدند . داوود عابدی شوهر المیرا شریفی مقدم گزارشگر بخش ورزشی شبکه خبر است در ادامه در رابطه با بیوگرافی این مجری بیشتر بخوانید : 

 

ماجرای ازدواج داوود عابدی و المیرا شریفی مقدم

خودش می‌‌گوید: «تمام سعی‌ام را طی این‌ سال‌ها کردم که از حاشیه‌های منفی دوری کنم، اما همیشه نمی‌شود این‌گونه عمل کرد، به هر حال این نوع برنامه‌سازی، همیشه با خود حواشی به دنبال خواهد داشت، اما باید اشاره کنم که خلق و خوی ما ایرانی‌ها طوری است که این‌گونه برنامه‌ها را دوست دارند». آقای خبرساز که سال‌هاست در شبکه خبر فعالیت می‌کند، با همسرش المیرا شریفی‌مقدم در شبکه خبر آشنا شده است،

 

در یکی از شب‌های سرد پاییز به منزل این زوج خبری رفتیم، مادر همسر عابدی هم آنجا بود، پرسش‌های زیادی از عابدی داشتیم، که اگر متن تمامی مصاحبه را چاپ می‌کردیم، حداقل باید چهار صفحه به چاپ می‌رسید، اما بهانه همیشگی یعنی محدودیت صفحه باعث شد تا متن گفتگو را خلاصه کنیم، برای ما زندگی شخصی آقای خبرساز، جالب بود، شما را نمی‌دانیم، از طرفی نمی‌دانیم، نام این گفتگو را هنری بگذاریم یا ورزشی؟

 

بیوگرافی کوتاه داوود عابدی:

«در سال ۱۳۵۴ در تهران به دنیا آمدم. فارغ‌التحصیل رشته علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد مرکز هستم، همچنین در زمینه ورزش هم دان چهار تکواندو را دارا می‌باشم. پنج خواهر و یک برادر دارم. پدرم بازنشسته داروسازی است. در سال ۱۳۷۵ زمانی که سال اول دانشگاه بودم، کارم را با رادیو جوان آغاز کردم و پله پله بالا آمدم.آن زمان مهران دوستی گوینده برنامه مجله بامدادی بود. مهران که در این کار پیشکسوت بود، بارها مرا تشویق کرد و به من امید داد که در آینده می‌توانم در این زمینه به رشد خوبی برسم. هم او و هم آقای رئوفی از مشوقین من بودند تا نسبت به کارم انگیزه دوچندانی پیدا کنم…

 

به نظر من رادیو یک کارخانه انسان‌سازی است. ابتدا کارم هماهنگی بود اما بعدها به سراغ گزارش رفتم. جواد خیابانی هم با ما بود. اولین گزارش رادیویی من هم زمانی بود که تیم تکواندوی ایران از مسابقات جهانی بازگشت.با شور و شوق آن گزارش را تهیه کردم. با رابطه‌بازی هم وارد این حیطه نشدم و زحمت کشیدم تا این‌که یک گزارشگر تلویزیونی شدم. این روند ادامه داشت تا این‌که با افتتاح شبکه خبر در سال ۷۸، در آزمونش شرکت یافتم و به عنوان خبرنگار ورزشی مشغول به کار شدم.»

 

سبک گزارشگری داوود عابدی چگونه است ؟

از او می‌پرسیم چه شد که رو به حاشیه آوردی؟ و به فکر برنامه دوربین خبرساز افتادی؟
می‌گوید: همیشه در این فکر بودم که سبک گزارش‌ها را تغییر دهم، از این رو بهترین بهانه، حاشیه بود. مدیرم به من می‌گفت: چرا به اصل ماجرا کاری نداری و تنها به دنبال حاشیه‌ها می‌روی؟ و من هم به او توضیح می‌دادم که مردم این سبک برنامه‌ها را بیشتر دوست دارند. از او می‌پرسیم یعنی از برنامه نود زودتر کارت را آغاز کردی که می‌گوید: به جرات می‌گویم این سبک در برنامه‌های من پیش از نود بود. آرشیو مدعای همه‌چیز است.

از همان روزهای ابتدایی دلم می‌خواست که بیننده ببیند در تونل و رختکن ورزشگاه چه خبر است؟ با مربی و بازیکنان در رابطه با حاشیه صحبت کنم و… در سال ۸۲ یکی از همکارانم «سیامک آقایانی» به من پیشنهاد داد که با دوربین به سراغ حاشیه‌های ورزش برویم.

در نهایت هم نامش را دوربین خبرساز گذاشتیم و از سال ۸۲ فعالیت این دوربین آغاز شد و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. البته چند وقتی است که به جای دوربین خبرساز، در حال تهیه برنامه «پارازیت» هستم که به مشکلات ورزش می‌پردازد. احساس کردم تکراری شده‌ام و باید پس از دوربین خبرساز به فکر تهیه برنامه‌ای دیگر باشم.

بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی,عکس های شخصی داوود عابدی

شغلم در زندگی اجتماعی من هم تاثیر گذاشته است. به جز اهالی ورزش که مرا آقای خبرساز صدا می‌کنند و هروقت که مرا می‌بینند توقع دارند یک دوربین هم همراه من باشد. بقال و قصاب هم تا مرا می‌بینند به همین نام صدا می‌کنند؛ آقای خبرساز. بعضی‌ها هم می‌گویند حاشیه‌ساز، آقای دوربین و…

 

در همین هنگام همسرش می‌گوید: چندی پیش با یک تیم از شبکه خبر برای تهیه گزارش به یک کارخانه تولیدی لبنیات در شیراز رفتیم. مدیر آنجا عصبانی بود، می‌گفت مشکلات زیادی داریم. به این دوربین خبرساز بگویید که بیایند اینجا از مشکلات‌مان خبر تهیه کنند. او مرا نمی‌شناخت اما برایم جالب بود که آنها انتظار داشتند دوربین خبرساز به جز برنامه‌های ورزشی به سراغ مسائلی دیگر هم برود…

 

المیرا شریفی مقدم همسر داوود عابدی کیست ؟‌

از همسر داود عابدی که کنار او نشسته، می‌خواهیم خودش را برایمان معرفی کند. می‌گوید: المیرا شریفی‌مقدم هم هستم. در سال ۱۳۶۰ به دنیا آمدم. دانشجوی ترم آخر رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد تهران شمال هستم و از سال ۷۹ از طریق آزمون‌های شبکه خبر وارد این شبکه شدم.

بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی,عکس های شخصی داوود عابدی

 

اولین تجربه گزارشگری المیرا شریفی مقدم

اولین خبری هم که در این شبکه خواندم، فروردین سال ۱۳۸۰ بود که اخبار جوان بود. دو ماه بعد بلافاصله به من اخبار پزشکی – تخصصی شبکه خبر را پیشنهاد دادند و کم‌کم همین روند ادامه داشت تا اینکه در حال حاضر گوینده مرکزی شبکه خبر هستم. به عبارتی تمامی ارتباطات، گفتگوهای خبری و اخبار فوری دو گوینده ثابت دارد که در هر شیفت هفت ساعت باید حضور داشته باشند تا این اخبار را پوشش دهند.»

پس با این حال باید بر همه‌چیز واقف باشید. می‌گوید: «متاسفانه یا خوشبختانه به همین شکل است. باید به تمامی اتفاقات و رویدادهای جهان به ویژه سیاسی آگاهی داشته باشید.
برای مثال ممکن است به یکباره با اسلام‌آباد پاکستان ارتباط مستقیم برقرار کنید و گفتگو داشته باشید. از این رو در زمان استراحت هم، باید مطالعه زیادی داشته باشی و بر اخبار سیاسی جهان واقف باشید».

المیرا شریفی‌ مقدم درباره نحوه آشنایی‌اش با داود می‌گوید: ما با یکدیگر همکار بودیم. تحریریه‌های خبری‌مان در شبکه خبر مقابل هم بود و از همان جا آشنا و بعد هم به ازدواج ختم شد.عابدی می‌گوید: بگذارید کامل توضیح دهم. عموی همسرم از کارمندان قدیمی سازمان و دوست من هم هست. چند سال پیش به من گفت: برادرزاده‌ام به سازمان آمده، شبکه خبر. مواظبش باش! من هم گفتم باشد. باب آشنایی ما از همان جا آغاز شد.

تا اینکه در سال ۸۲ عقد و در بهمن سال ۸۴ ازدواج کردیم. از شریفی‌مقدم می‌پرسیم: قبول دارید شوهرتان حاشیه‌ساز است؟ می‌گوید: حاشیه‌سازی نگویید. او انسانی است که روابط اجتماعی بسیار خوبی دارد. اگر هم حاشیه‌ساز باشد، حاشیه‌ساز منفی نیست. (از شوهرش دفاع می‌کند) عابدی می‌گوید: پیش از این‌که به خواستگاری بروم، المیرا به من می‌گفت مادرم ناظم مدرسه و بسیار سخت‌گیر است.

به همین خاطر دچار دلهره شدم. راستش را بخواهید با این‌که از لحاظ برخوردهای اجتماعی به خودم اعتماد داشتم، اما دلهره به سراغم آمد روز خواستگاری هم این دلهره در من وجود داشت، اما همه‌چیز به خوبی و خوشی گذشت، ناگفته نماند از همان روز به مادر خانمم علاقه شدیدی پیدا کردم (مادر همسر عابدی هم در منزل و روبه‌روی آنها نشسته است.)

بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی,عکس های شخصی داوود عابدی

مادر خانم عابدی می‌گوید: من داود را در تلویزیون دیده بودم. از طرفی هم برادرشوهرم و هم پسرم که فرزند دیگرم است، با او دوست بودند. از این رو از خودش شناخت کافی داشتم، البته زمانی که دخترم به من گفت داود از من خواستگاری کرده، ابتدا مخالفت کردم. حالا خود داود از مادرخانمش می‌پرسد: آن روزی که المیرا مرا در تلویزیون به شما نشان داد، نظرتان چه بود؟ سال‌هاست می‌خواهم بپرسم، فرصتی پیش نیامد. نظرتان را راحت بگویید.

«این مخالفت چند ماهی طول کشید. نمی‌دانم چرا از ازدواج دخترم ترس داشتم. فکر می‌کردم برای همیشه دخترم را می‌خواهم از دست بدهم اما خدا را شکر، از داود راضی هستم.» داود می‌پرسد، مادر پس مشکل شخصی با من نداشتی که مادر می‌گوید: «تو از پسرم برام عزیزتری، تو رازدار من هستی، من حتی حرف دلم را قبل از این‌که به دختر و پسرم بگویم، با داود در میان می‌گذارم»!

 

اگر مایلید در رابطه با زندگی خصوصی داوود عابدی شوهر المیرا شریفی مقدم مهمان خندوانه بیشتر بخوانید ، بهتر است سری به پیج اینستاگرامی او به آدرس زیربزنید :

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن