چهره هاسلبریتی ایرانی

مریم خدارحمی بازیگر نقش نرگس در سریال دخترم نرگس کیست؟ + زندگینامه مریم خدارحمی

مریم خدارحمی بازیگر نقش نرگس در سریال دخترم نرگس کیست؟ به همراه بیوگرافی کامل و زندگینامه مریم خدارحمی همچنین عکس و اینستاگرام این بازیگر. بعد از بازی چشمگیر مریم خدارحمی در نقش آهو سریال ستایش ۳ حالا این بازیگر نقش اصلی سریال دخترم نرگس یعنی شخصیت «نرگس» را بازی می کند. مریم خدارحمی ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۶۲ در اصفهان متولد و در همان شهر بزرگ شد. او سپس در رشته فیلمسازی تحصیل کرد و مدرک کارشناسی گرفت و البته دوره های بازیگری را هم گذراند.

مریم خدارحمی بازیگر نقش نرگس
مریم خدارحمی بازیگر نقش نرگس

مریم خدارحمی از اصفهان تا تهران

خدارحمی کارش را از تلویزیون اصفهان با سریال گل‌های شمعدانی و سپس نقش جهان شروع کرد و در نهایت برای بازی در سریال یک وجب خاک به تهران آمد. بازی در این سریال که از شبکه ۳ پخش شد مریم خدارحمی را به شهرت رساند  و او پس از آن در سریال‌هایی مانند دوردست، سه پنج دو، آرزوهای شیرین، پاتوق، خانه شش در و … بازی کرد.

خدارحمی درباره یکی از خاطراتش توضیح می‌دهد: مادرم رفته بود خانه خواهرم در اصفهان. در این میان حال مادرم به صورت اورژانسی بد شده بود و از بیمارستان با من تماس گرفتند ولی من به خاطر حرفه خاصم بازیگری نتوانستم تا ۳ روز به اصفهان بروم، سختی زیادی کشیدم تمام سکانس‌ها را با بغض بازی کردم و تنها کاری که کردم از خدا خواستم مادرم را برایم نگه دارد. بعد از ۳ روز که به من اجازه دادند بروم زمانی‌که پیش مادرم حاضر شدم با‌خبر شدم او در آستانه سکته مغزی بوده و به طور معجزه‌آسایی آن را رد کرده است.

بازی در نقش نرگس

به نوشته جام جم مریم خدارحمی درباره شخصیت نرگس و ویژگی‌هایش می‌گوید: نرگس شخصیت اصلی سریال است و قصه حول محور مشکلات خانوادگی نرگس پیش می‌رود و به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول ماجراهای پلیسی در آن روایت می‌شود و در بخش دوم نیز بیشتر دغدغه‌های خانوادگی مورد توجه قرار می‌گیرد.

این بازیگر درباره ویژگی‌های شخصیت نرگس نیز بیان کرد: نرگس زندگی پرفرازونشیبی دارد و چالش‌های زیادی سرراهش قرار می‌گیرد. تقریبا از قسمت چهاردهم به بعد سریال هم نرگس محور قصه سریال قرار می‌گیرد و در همین فضا چالش‌های اصلی زندگی‌اش برای او پیش می‌آید. به دلیل همین چالش‌ها، اتفاق‌های جالب در طول قصه می‌افتد.

خدارحمی درباره سختی کار در شهرستان توضیح می‌دهد: واقعیت این است خیلی دوست نداشتم از خانه و خانواده برای مدت طولانی دور شوم و برای بازی در این سریال هم حدود پنج ماه در ارومیه ماندم. اما وقتی قصه سریال دخترم نرگس را خواندم، دوست داشتم و کار را پذیرفتم. نقش نرگس جای بازی زیادی برای من داشت و فیلمنامه بسیار دقیق نوشته شده‌بود. من بعد از مدت‌ها یک فیلمنامه خوب خواندم که این قابلیت را داشت که به‌خاطرش از تهران دور شوم.

همان‌طور که می‌دانید مسائل زیادی وجود دارد که یک بازیگر خودش تنها انتخاب‌کننده نیست. هجوم بازیگرها زیاد شده و از آن طرف تولیدات هم محدود شده‌اند و به همین دلیل پیشنهادها کم شده‌اند. برخی نقش‌ها هم برای از ما بهتران هستند، اما نرگس نقشی بود که بعد از این همه سال عمیقا دوستش داشتم.

وی در ادامه می‌افزاید: به عقیده من مراکز استان‌ها برای تولید فیلم و سریال به نوعی از امکاناتی که در پایتخت وجود دارد محروم هستند. متاسفانه باید بگویم سریال‌سازی دست عده معدودی افتاده و به نوعی انحصاری شده‌است. به نظرم تبعیض قائل شدن درباره بودجه تهران و شهرستان عادلانه نیست و سختی‌ها و فشردگی کار در شهرستان را مضاعف می‌کند.

حادثه هنگام ساخت سریال

او در سریال رهایی ساخته حسین تبریزی دچار حادثه‌ای شد که می‌توانست جانش را بگیرد: میله‌های آهنی قطور و ضخیمی را به سقف بسته بودند و من هم دقیقا زیر آنها نشسته بودم و دوربین هم کاشته شده بود روبه‌رویم. من یک‌لحظه از جا بلند شدم که لباسم را مرتب کنم ناگهان میله بزرگی بافاصله نیم سانتی متری از من سقوط کرد، دوستان برایم نگران شدند اما من بیش از هر‌چیز در شوک بودم که چطور شد بی‌دلیل جابه جا شدم و فکر می‌کنم خواست خدا بود که اتفاقی برایم نیفتاد.

این بازیگر درباره حادثه دیگری که برایش رخ داده است این طور توضیح می‌دهد: بالا و پایین رفتن از پله بخشی جدایی‌ناپذیر از هر فیلمی است و یک بازیگر در طول بازی خود مجبور است بارها این کار را تکرار کند… این صحنه آنقدر عادی و تکراری است که در ذهن کسی باقی نمی‌ماند مگر آنکه از روی پله‌ها پرت شوی پایین. خدارحمی ادامه می‌دهد: واقعا خدا رحم کرد. از پله‌ها بالا رفتم، تعادلم را از دست دادم و از پشت چند ردیف پله به پایین پرتاب شدم.

فقط جیغ اطرافیان را شنیدم و دیگر چیزی یادم نیامد… صداها‌ را مبهم و گنگ می‌شنیدم… چشم‌هایم راکه باز کردم پرستار با خوشحالی فریاد زد به هوش آمد به هوش آمد…این بازیگر گفت: منظورش را نمی‌فهمیدم اما حالم که بهتر شد متوجه شدم چند روز بی‌هوش بودم و دکتر اعلام کرده بود اگر به زودی به هوش نیایم به کمای عمیق و مرگ مغزی دچار می‌شوم… بیچاره مادرم وقتی دیدمش احساس کردم چند سال پیرتر شده است…. واقعا خدا رحم کرد.

سریال های مریم خدارحمی

سریال بچه مهندس

سریال ستایش ۳

سریال پای پیاده : کارگردان : اصغر توسلی

سریال یک وجب خاک : کارگردان : علی عبدالعلی زاده

سریال آرزوهای شیرین : کارگردان : سید وحید حسینی

سریال پاتوق : کارگردان : شاهین باباپور

سریال خانه شش در : کارگردان : مجید جوانمرد

سریال سایه ای در تاریکی : کارگردان : ابراهیم جوادخانی

سریال سه پنج دو :کارگردان : حسین سهیلی زاده

[تعداد: ۱   میانگین: ۴/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام
    سریال دخترم نرگس .سریال بسیار زیبایی هست
    نقش همه عالیه
    اما خانم وبرادر خانم نادر در سریال نقششان راخیلی عالی انجام داداند
    باتشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن