سبک زندگی

بعد از بسته شدن مرزهای ترکیه و گرجستان ؛ تورهای مسافرتی نوروزی لغو می شوند؟

آیا تورهای مسافرتی نوروزی لغو می شوند ؟ بعد از بسته شدن مرز کشورهای همسایه و مقاصد گردشگری ایرانیان در تعطیلات این شایعه در جامعه مطرح شده است. با هجوم ویروس کرونا به برخی از شهرهای ایران و جانباختن برخی از شهروندان کشورهای هم مرز با ایران از جمله ترکیه و جمهوری آذربایجان مرزهای خود را به روی ایرانیان بستند.

تورهای مسافرتی نوروزی لغو می شوند
تورهای مسافرتی نوروزی لغو می شوند

همچنین برخی از کشورها از جمله امارات و گرجستان نیز تصمیم گرفتند مرزهای خود را به روی مسافران ایران ببندند. این درحالیست که این ۴ کشور مقصد اصلی ایرانیان در تعطیلات نوروز بودند.

چندی قبل دولت ترکیه اعلام کرد به طور موقت مرزهای زمینی خود با ایران را از ساعت ۱۷ روز یکشنبه می‌بندد. “فخرالدین کوجا” وزیر بهداشت ترکیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور همسایه شرقی به طور موقت مرزهای زمینی خود با ایران را بستیم.

طی روزهای گذشته بستن مرزهای ترکیه با ایران تبدیل به یک مطالبه عمومی در ترکیه شده بود و کاربران فضای مجازی در این کشور با به راه انداختن یک هشتگ در فضای مجازی از دولتمردان خود خواستند تا مرزهای زمینی با ایران را ببندند.

در ترکیه هنوز موردی از ابتلا به ویروس کرونا گزارش نشده است. وزیر بهداشت ترکیه پیشتر اعلام کرده بود به منظور جلوگیری از ورود ویروس کرونا جدید به این کشور تیم های کنترل بهداشتی در مرز های این کشور با ایران مستقر شده‌اند.

طبق اعلام مقامات ترک، طی روزهای گذشته از ورود ۸ شهروند ایرانی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در مرزهای ترکیه جلوگیری شده بود.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن