سریالسریال ایرانی

بیوگرافی بازیگران و نقش هایشان در سریال حکایت های کمال

در این مطلب درباره بیوگرافی بازیگران و نقش هایشان در سریال حکایت های کمال می نویسیم. این سریال اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته محمد میرکیانی محسوب می‌شود که قهرمان داستان یک نوجوان به نام کمال است. سریال حکایت های کمال به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی در مرکز سیما فیلم برای شبکه دو سیما تولید می‌شود و ۱۵۰ قسمت دارد و در دهه ۴۰ می‌گذرد.

بازیگران و نقش هایشان در سریال حکایت های کمال
بازیگران و نقش هایشان در سریال حکایت های کمال

محمود پاک نیت، شهره لرستانی، حمید ابراهیمی، سولماز غنی، شهربانو موسوی، امیر نوری، یوسف صیادی، رامین ناصرنصیر، آرش نوذری، داریوش سلیمی، اکبر رحمتی، اکبر سنگی، سعید پیردوست، اکبر سنگی، عباس محبوب و محمد رضا شیرخانلو و جمعی از بازیگران سینما و تئاتر جلوی دوربین این سریال اپیزودیک رفته‌اند.

بیوگرافی رضا شفیعی جم

رضا شفیعی‌جم درسال ۱۳۵۰ از پدری تهرانی و مادری کرمانشاهی در تهران متولد شد او بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی اسـت. فعالیت در تئاتر از سال ۱۳۶۴. فعالیت در تلویزیون از سال ۱۳۷۰. با بازی در مجموعه ساعت خوش ساخته مهران مدیری بـه شهرت رسید و پس ازآن در بیشتر مجموعه‌های طنز خوش درخشید.

معروف ترین و بـه یادماندنی‌ترین نقش او «بامشاد» در مجموعه نقطه چین بـه کارگردانی مهران مدیری اسـت. شروع فعالیت سینمایی در فیلم دو همسفر «اصغر هاشمی» بعنوان بازیگر درسال ۱۳۷۱. رضا شفیعی‌جم در تازه‌ترین فیلم از سری «شام ایرانی» با ذکر نکاتی از زندگی خصوصی‌اش بـه صراحت اعلام کرد کـه برای پرداخت مهریه همسر سابقش وادار شده خانه‌اش را بفروشد.

در نخستین قسمت از فصل تازه «شام ایرانی»، شفیعی‌جم میزبان محمدرضا هدایتی، برزو محترم و محمدرضا شریفی‌نیا اسـت. شفیعی‌جم در بخشی از این فیلم با بیان این کـه دوست ندارد بـه دروغ درباره زندگی مشترکش حرف بزند، گفت: پول زحمت ۲۰ ساله‌ام را برای ۶ ماه زندگی از دست دادم!

وی ادامه داد: جدایی مـن و همسرم خورد بـه ماجرای افزایش ناگهانی قیمت طلا و مرتب قیمت طلا بالا رفت و مـن نیز وادار شدم برای پرداخت مهریه همسرم خانه‌ام را بفروشم.

بیوگرافی سولماز غنی

سولماز غنی بازیگر زن تلویزیون و سینما متولد سال ۱۳۵۶ در تهران اسـت و ۴۰ سال سن دارد. وی بازیگری در از سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم آتانازی شروع نمود و بعد آن درسال ۸۱ در فیلم تیک آف بـه ایفای نفش پرداخت. وی با بازی در سریال تب سرد درسال ۸۲ بطور حرفه ای وارد بازیگر در تلویزیون گردید و بعد ازآن در مجموعه های دیگری پرداخت کـه حضور در سریال سرنوشت دیگر بـه خوبی شناخته شد.

وی مدتی در تلویزیون کم کار گردید اما حال بعد از چند سال در سریال پنچری بـه کارگردانی برزو نیک نژاد در نقش نگار حضور دارد کـه تابستان ۹۶ از شبکه سه پخش می‌گردد. سولماز غنی درسال ۱۳۹۱ با علی رحیمی کـه او از عوامل سینما و تئاتر اسـت ازدواج کرده اسـت.

او در مورد آشنایی با همسرش می‌گوید: شقایق فراهانی فیلمی بازی کرد بـه نام «تجریش ناتمام» کـه فرصت اکران پیدا نکرد اما شقایق دوست داشت فیلم دیده شود؛ بهمین خاطر اکرانی خصوصی در خانه‌اش برگزار کرد و فیلم را برای دوستان و همکاران نمایش داد. علی هم مانند مـن از دوستان شقایق بودو مـا نخستین‌بار آنجا یک دیگر را دیدم و باهم آشنا شدیم.

خلاصه شروع آشنایی‌مان ازآن شب بودو حدود سه، چهار ماه پس از آشنایی هم هم دیگر را میدیدیم و رفت و آمد داشتیم. پس از این مدت بـه هم علاقه‌مند شدیم و شکل رابطه‌مان جدی تر شد و حالا هم کـه رسیدیم بـه این جا. «می خندد» ازدواج‌مان هم عاشقانه بودو هم عاقلانه. شاید بخش عاشقانه قضیه حتی پررنگ‌تر بود چون مـن هیچ‌وقت خیلی اهل این نیستم کـه چنین ارتباطاتی را صرفا از نظر منطقی و عقلانی بسنجم.

بیوگرافی یوسف صیادی

یوسف صیادی متولد سال ۱۳۴۸ در تهران و دارای مدرک دیپلم گرافیک اسـت. پدرش طالقانی و مادرش اهل گیلان اسـت ، متاهل اسـت و ۱۳ سال اسـت کـه ازدواج کرده. وی دارای اصلیتی تنکابنی اسـت او فعالیت‌های هنری خودرا در زمینه نمایش کودکان آغاز کرد و با حضور در برنامه‌های طنز تلویزیونی در مقام کارگردان، تهیه کننده و بازیگر بـه ادامه آن پرداخت.

او در فیلم اتانازی بـه کارگردانی رحمان رضائی بعنوان طراح صحنه و لباس حضور داشت. او با مریم فلاح «فوق لیسانس روانشناسی» ازدواج کرده و دارای دو فرزند بـه نام های رها و پندار اسـت.

وی تهیه کننده مجموعه نوروزی دریچه، تهیه کننده و کارگردان مجموعه سومین نگاه، تهیه کننده، کارگردان و بازیگر مجموعه یک بام و دو هوا و بازیگر در مجموعه های ساعت خوش، جنگ جوان، حس ایرانی و قرارگاه مسکونی و فیلم سینمایی بختک اسـت.

او فعالیت های هنری خودرا در زمینه نمایش کودکان آغاز کرد و با حضور در برنامه های طنز تلویزیونی در مقام کارگردان،‌ تهیه کننده و بازیگر بـه ادامه آن پرداخت.

بیوگرافی بازیگران و نقش هایشان در سریال حکایت های کمال
بیوگرافی بازیگران و نقش هایشان در سریال حکایت های کمال

بیوگرافی نگار عابدی

نگار عابدی «زادهٔ ۱۸ بهمن ۱۳۴۹ در اهواز» بازیگر زن ایرانی اسـت کـه در رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری فارغ التحصیل شده‌اسـت. وی در ابتدا در دانشگاه در رشته زبان انگلیسی آغاز بـه تحصیل کرد ولی با دیدن آگهی کلاس بازیگری در یکی از مجلات و ثبت‌نام در آن کلاس بـه سمت بازیگری کشیده شد.

فعالیت اصلی وی تئاتر اسـت ودر نمایش‌هایی چون «بازگشت بـه خان نخست» بـه کارگردانی محمد رضایی‌راد و «آندرانیک» بـه کارگردانی حمید پورآذری ایفای نقش نموده‌اسـت. وی در فیلم‌های کوتاهی چون «هدیه» و «خط مستقیم یک دایره» بازی کرده‌اسـت. عابدی فعالیت سینمایی خودرا از سال ۱۳۸۷ و با فیلم مانا آغاز کرد.

با این کـه مادرش نقاش و طراح لباس بوده اسـت ولی برای خانواده اش قابل باور نبوده اسـت کـه وی بـه سمت بازیگری برود ، زیرا جو حاکم بر خانواده و فامیل شان بـه صورتی بوده اسـت کـه همه ی دنبال تحصیلات بالا و اکثرا در رشته هایی مانند مهندسی ، دکتری و معلمی تحصیل کرده اند. نگار عابدی از همسرش هدایت هاشمی جدا شده‌اسـت و بـه همراه دخترش زندگی میکند.

بیوگرافی امیر نوری

ر ۶ شهریور سال ۱۳۶۳ در خیابان وحدت اسلامی تهران بدنیا آمدم، تا سه سالگی آنجا زندگی می‌کردیم و بعد بـه محله کبریت سازی در نواب تهران رفتیم. نامش امیر اسـت، فامیلش نوری، درخانواده ای بزرگ شده کـه پدرش یک کارمند ساده بودو مادرش مانند خیلی از مادران ایرانی، بانویی کدبانوست و غمخوار فرزندانش.

«امیر نوری» از جمله بازیگران طنز ایران اسـت کـه باوجود سن کم نامش در وادی طنز ایران بـه یادگار خواهد ماند. هنوز خیلی از ایرانی ها بازی هایی کـه وی در نوجوانی ایفا می‌کرد رابه یاد دارند. او حالا ۳۰ ساله اسـت، بـه قول خودش عمر چقدر زود می گذرد.

در ۶ شهریور سال ۱۳۶۳ در خیابان وحدت اسلامی تهران بدنیا آمدم، تا سه سالگی آنجا زندگی میکردیم و بعد بـه محله کبریت سازی در نواب تهران رفتیم، حالا هم در شهرک اکباتان زندگی میکنیم. دوران دبستانم را در مدرسه قدس، راهنمایی را در مدرسه شهید منتظری و دبیرستان را در مدارس رهنما و آیت ا… سعیدی گذراندم.

هر وقت هم دلم می گیره می رم تـو همون محله ها و جلوی همون مدارس تا خاطرات گذشته برایم هویدا شود. پدرم کارمند شرکت واحد بود کـه دو سال پیش یعنی در اول تیرماه بر اثر سکته قلبی درگذشت. مادرم هم خانه دار اسـت بـه جز خودم سه خواهر دارم، مـن فرزند سوم و تک پسر خانواده هستم، خواهر بزرگم ازدواج کرده، یکی از آن ها هم مهندسی می خونه و دیگری هم در دبیرستان تحصیل می کنه.

بیوگرافی مهرداد ضیایی

مهرداد ضیایی «زادهٔ ۱۳۴۷ در اصفهان» بازیگر ایرانی اسـت. او دانش‌آموختهٔ بازیگری از دانشگاه هنر اسـت. ضیایی از سال ۱۳۶۹ حرفهٔ بازیگری را آغاز کرد. مهرداد ضیایی، نویسنده و پژوهشگر اسـت و تاکید می کند بازیگری برای او فقط راهی اسـت برای کسب کمی درآمد بیشتر.

او در رشته مهندسی منابع طبیعی با گرایش جنگل فارغ التحصیل شده ودر رشته ارتباطات با گرایش روزنامه‌نگاری نیز درس خوانده اسـت. رشته وکالت را نیمه‌کاره رها کرده و بیش از ۲۰ سال اسـت در عرصه فرهنگ و هنر فعالیت میکند. ضیایی بعنوان مولف و ویراستار ناپیوسته در دائره‌المعارف بزرگ اسلامی، دانشنامه ادب پارسی و دانشنامه جهان اسلام فعالیت داشته.

او فیلمنامه‌ها و نمایشنامه‌های بسیاری نوشته اسـت. تا کنون مقالات، داستان‌ها، اشعار و هم چنین شش کتاب از ضیایی منتشر شده اسـت کـه یکی از آن ها با موضوع متون نمایشی دوره پهلوی اول کتاب برگزیده سال شناخته شده اسـت. متاسفانه اطلاعات کاملی درباره همسر ایشان در هیچ سایتی اشاره نشده اسـت.

بیوگرافی میرطاهر مظلومی

میرطاهر مظلومی «زاده ۱۳۵۳- تهران» بازیگر و دوبلور اهل ایران اسـت. میرطاهر مظلومی، چهره آشنای هنر دوبله و از بازیگران رادیو، تلویزیون، تئاتر و سینما، جزو کسانی اسـت کـه بین دوستداران هنرهای نمایشی شهرت و محبوبیت زیادی دارد.

وی بازیگری را از سال ۱۳۸۰ در فیلم ساقی آغاز کرد و حرفه دوبله را سه سال بعد «۱۳۸۳» برای فیلم فرزند آغاز کرد. ایشان متاهل هستند ودر سال ۱۳۷۷ با شهلا مقدم ازدواج کرده اسـت و صاحب یک دختر بـه نام ستایش می باشند.

همسر میر طاهر مظلومی می‌گوید: وقتی مردم را می‌بینم کـه نسبت بـه میرطاهر ابراز لطف و محبت میکنند، خوشحال میشوم، چون معتقدم هنرمند متعلق بـه مردم اسـت و اگر مردم نباشند هنرمند هم نمیتواند در عرصه هنری کـه دوست دارد فعالیت کند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن