سریالسریال ایرانی

جدیدترین خبر از سریال نجلا | هر آنچه باید درباره سریال نجلا بدانید + نکات خواندنی

هر آنچه باید درباره سریال نجلا بدانید به همراه جدیدترین خبر از سریال نجلا ساخته خیرالله تقیانی پور همچنین نکات خواندنی این سریال و اطلاعات تکمیلی. تصویربرداری سریال نجلا به کارگردانی خیرالله تقیانی ‌پور و به تهیه ‌‌کنندگی سعید سعدی این روزها در تهران ادامه دارد.

جدیدترین خبر از سریال نجلا
جدیدترین خبر از سریال نجلا

خیرالله تقیانی ‌پور که سابقه کارگردانی تئاتر را در کارنامه خود دارد، اولین سریال تلویزیونی خود را با محوریت جوانان و خانواده روز پنجشنبه ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی جلوی دوربین برد. وی با اعلام خبر تصویربرداری درباره داستان سریال گفت: ” قصه عاشقانه در بستر درام و حول محوریت امام حسین (ع) و عاشورا روایت می‌شود. قصه‌ طراحی شده پرتعلیق و پر کشمکش است که در سال ۵۸ می‌گذرد و تحولات ‌جامعه، یک سال بعد از انقلاب و یک سال قبل از جنگ تحمیلی در کار دیده می‌شود.

جلسات متعددی با آقایان سید حسین امیرجهانی و مهدی حمزه داشتم و به اشتراکات خوبی رسیدیم و منجر به نگارش سریال توسط عزیزان شد. “

خیرالله تقیانی ‌پور در پاسخ به این که برای اولین تجربه ساخت سریال چه تمهیداتی برای اقبال مخاطب اندیشیدید، گفت: ” تجربه سریال ‌سازی در رسانه ملی نشان داده هرگاه مجموعه با مضمون خانواده و جوان آماده شود، با اقبال مواجه ‌شده که ما هم تلاشمان این است که این فاکتورها برای جذب بیننده را رعایت کنیم. “

خیرالله تقیانی ‌پور درباره روند ساخت و ساز دکور برای سریال توضیح داد: ” برای نمایش مناسب دهه ۵۰ مجبور به دکورسازی بودیم. بخشی از دکورها در بوستان ولایت آماده شده و بخشی در هشتگرد که کار با حضور حسام منظور (عبد)، سارا رسول زاده، سوگل طهماسبی (ثریا ) و مصطفی ساسانی در بوستان ولایت جلوی دوربین می‌رود. بعد از تصویربرداری این بخش‌ها راهی آبادان و خرمشهر خواهیم شد تا بخش‌ های جاده ای و پیاده ‌روی ‌اربعین را تصویربرداری کنیم. “

نجلا به همت شبکه سه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و مرکز سیمافیلم تولید می شود و برای ایام اربعین در نظر گرفته شده است و درونمایه ای با محوریت جوان و خانواده دارد.

تصویربرداری سریال «نجلا» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور این روزها در بوستان ولایت ادامه دارد.

این سریال در ۱۵ قسمت برای شبکه سه سیما تهیه و تولید می شود و نویسندگی آن را سید حسین امیرجهانی و مهدی حمزه به عهده دارند.

بخش های مربوط به جنوب کشور در بوستان ولایت و شهرک سینمایی دکورسازی شده است اما به فراخور قصه سریال بخشی از داستان در کنار شطی در آبادان باید مقابل دوربین برود.

بنابراین گزارش اغلب کاراکترهای «نجلا» به خاطر حضور در آبادان با لهجه جنوبی صحبت می کنند نه عراقی. در این سریال فضای ملتهب سال های ۵۸ و درگیری با عراق و بعثی ها و عبور از مرز عراق که در آن زمان کار ساده ای نبود، به تصویر کشیده می شود.

در این سریال حسام منظور در نقش عبد و سارا رسول زاده نجلا را بازی می کند. عبد عاشق دختری به نام نجلا می شود که اصالت ایرانی عراقی دارد و شرط او برای ازدواج با عبد بردن او به کربلا در اربعین است.

به گزارش فارس، تصویربرداری سریال ۱۵ قسمتی «نجلا» به کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور و تهیه‌کنندگی سعید سعدی این روزها در لوکیشن بوستان ولایت با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است و برای پخش از شبکه سه سیما در ایام اربعین حسینی آماده خواهد شد.

حسام منظور، سارا رسول‌زاده، ملیکا شریفی‌نیا، مصطفی ساسانی، سوگل طهماسبی، جواد پورزند، علی غابشی، مرتضی شاه‌کرم، وحید نفر، بدرالسادات برنجانی، محسن پوشانی، محسن سلیمانی، سجاد دیرمینا، ابراهیم گله‌دارزاده و با هنرمندی هدایت هاشمی، سیدمهرداد ضیایی و آزیتا حاجیان گروه بازیگران این پروژه تلویزیونی را تشکیل می‌دهند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن