گوناگون

نرخ دیه سال ۹۹ | دیه کامل سال ۹۹ چه مقدار مشخص شده است؟

مبلغ دیه کامل سال ۹۹ نیز مانند هر سال با درصدی افزایش تغییر خواهد کرد. آخرین ۹۹ را در این پست خبری دنبال کنید دیه در سال جدید چه مقدار است؟ حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه در حاشیه نشست  اسفندماه ۹۷ مسئولان عالی قضایی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه مسئولان عالی قضایی مطرح شد، بحث دیه بود.
نرخ دیه سال ۹۹
نرخ دیه سال ۹۹
وی افزود: همان طور که مردم عزیز استحضار دارند طبق قانون رئیس دستگاه قضایی ابتدای هر سال باید مبلغ دیه را تعیین و اعلام کند، [اما] امسال خیلی از مسئولان ذیربط و نیز رئیس کل بیمه مرکزی تقاضا داشتند این تعیین میزان دیه در جهت تسهیل امور مردم و قرارداد‌هایی که می‌خواهند منعقد کنند، هر چه زودتر اعلام شود؛ بنابراین، در جلسه امروز بحث دیه مورد رسیدگی قرار گرفت.
اژه‌ای در ادامه به برگزاری نشستی مقدماتی به منظور تعیین نرخ دیه با حضور پانزده کارشناسان ذیربط گفت: نتیجه آن نشست در جلسه مطرح و نهایتاً مقرر شد که دیه یک مرد مسلمان در سال جدید ۲۷۰ میلیون تومان برای ماه‌های غیرحرام باشد که البته به طور طبیعی یک سوم همین مبلغ برای ماه‌های حرام به این مبلغ اضافه می‌شود.
بدین ترتیب، نرخ دیه برای سال ۹۸ مبلغ ۲۷۰ میلیون تومان تعیین گردید که به نسبت سال جاری، ۳۹ میلیون تومان افزایش نشان می‌دهد. افزایشی که در دیه ماه‌های حرام ۵۲ میلیون تومان خواهد بود نرخ دیه ماه‌های حرام در سال آتی ۳۶۰ میلیون تومان خواهد بود.
نرخ دیه سال ۹۸ ابلاغ شد +جدول مقایسه‌ای

 

میزان دیه هر سال در ابتدای آن سال و توسط قوه محترم قضائیه مشخص و اعلام می گردد. تجربه نشان داده سالانه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است. در صورت اطلاعیه جدید از نرخ دیه سال ۹۹ این مطلب بروزرسانی خواهد شد .

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن