سریالسریال خارجی

رکورد عجیب جدیدترین سریال شبکه HBO در سال ۲۰۱۹ میلادی

یک‌ شنبه شب‌ ها عبارت ” واچمن ” (Watchmen) از در و دیوار شبکه‌ های اجتماعی بالا می‌ رود. این سریال نوآورانه و تحسین‌ شده شبکه HBO ، براساس آمار جدید صرف نظر از جنجال‌های فضای مجازی حقیقتاً یک سریال پربیننده‌ است.

سریال Watchmen

تاکنون هفت اپیزود از فصل اول سریال منتشر شده و هر یک از آن‌ها در شبکه‌ ی کابلی HBO و سرویس‌های آنلاین آن به صورت میانگین ۷.۱ میلیون بیننده داشته است. بنابر اعلام شبکه، “واچمن” پربیننده‌ ترین سریال جدید سال ۲۰۱۹ و پربیننده‌ ترین سریال جدید از زمان پخش “دروغ‌های بزرگ کوچک” (Big Little Lies) بوده است.

هرچند “واچمن” به رکوردهای “بازی تاج‌ و تخت” نزدیک نشده اما آمار به جا مانده از آن برای یک سریال در شبکه‌ های کابلی در عصر طلایی تلویزیون قابل قبول است. اپیزود هفتم سریال که یکشنبه شب گذشته روی ایر رفت، بر اساس اعلام “نیلسن” در زمان پخش ۷۷۹ هزار ببننده را جذب کرده که از تاریخ پخش اپیزود اول که ۷۹۹ هزار بیننده داشت بی‌سابقه بود.

شبکه‌ ی HBO در جنگ استریمینگ با دیگر شبکه‌هاست و نقشی کلیدی در موفقیت HBO Max به عنوان سرویس استریمینگ جدید وارنرمیدیا خواهد داشت که بهار سال آینده راه اندازی می‌شود. محاسبه‌ی آمار بینندگان شبکه‌ی HBO به علت وجود شبکه‌های متعددش همواره با مشکلاتی همراه بوده، اما با آغاز فعالیت HBO Go در سال ۲۰۱۵ این شبکه آمار بینندگان آنلاین خود را هم منتشر می‌کند.

طبق اعلام HBO، اپیزود هفتم “واچمن” تنها ۱۰ درصد از مخاطبین سریال را پای تلویزویون نشانده است. اپیزود اول سریال در مجموع ۹.۶ میلیون بیننده داشت. با پخش متوالی تمامی اپیزودهای فصل اول “واچمن” از شبکه‌ی HBO2 انتظار می‌رود بینندگان سریال افزایش یابد.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن