سریالسریال‌ایرانی

سریال جیران چند قسمت است؟

در این مطلب از سایت مجله اینترنتی کولاک می خوانید که، سریال جیران به تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه و کارگردانی حسن فتحی ساخته شده و محصول سال ۱۴۰۰ می باشد و از دی ماه در شبکه نمایش خانگی فیلیمو پخش و توزیع خواهد شد.

گفتنی است؛ داستان  «جیران»  در بستر وقایع دربار ناصری روایت می‌شود. این سریال در ۵۰ قسمت ساخته شده است و مشخص نیست که در یک فصل یا چند فصل به پایان برسد.

داستان این سریال دربارهٔ جیران می‌باشد. جیران در واقع یکی از ندیمه‌های ناصرالدین شاه است. قصه این سریال مربوط زمانی از پادشاهی این شاه قاجاری است که وی عاشق جیران می‌شود.

در خلاصه داستان این سریال به این صورت آمده‌است:

زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب کارها؟ مملکت آشفته‌است و امیرکبیر در گور خفته‌است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه ای می‌خواهد که جان پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه جا جار بزنند که: ایهاالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. با درود و خسته باشید.
    میگند قراره بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه و پریناز ایزدیار در نقش جیران بازی کنند، قطعا سریال خوبی میتونه باشه.
    مشخص نیست این سریال کی پخش میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا