سریالسریال ایرانی

سریال سلمان فارسی کی ساخته می شود؟+جدیدترین خبرها

در این مطلب به جدیدترین خبرها از ساخت سریال سلمان فارسی می پردازیم. سریال سلمان فارسی مجموعه ای ست درباره زندگی و شخصیت سلمان فارسی از صحابه ایرانی پیامبر اکرم (ص). این مجموعه الف ویژه است و یکی از بزرگترین تولیدات سیما در زمینه ساخت سریال محسوب می شود.

جدیدترین خبرها از ساخت سریال سلمان فارسی
جدیدترین خبرها از ساخت سریال سلمان فارسی

تصویربرداری سریال سلمان فارسی طبق برنامه از پیش اعلام‌شده از ۲۷ آذر در بیابان‌های استان کرمان کلید خورد. سپس گروه سازنده با عزیمت به جزیره قشم، تصویربرداری بخش‌های دیگری از سریال را آغاز کردند. در این پروژه بیش از ۷۰۰ بازیگر اصلی و فرعی ایرانی و خارجی حضور دارند و بیشتر از ۱۲ هزار هنرور جلوی دوربین می‌روند. علاوه بر کشورمان، برخی لوکیشن‌های سریال در کشورهایی مانند گرجستان، ترکیه، ارمنستان و مراکش تصویربرداری می‌شود.

داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان سریال با بیان ویژگی‌های خاص طبیعی قشم که شباهت فراوانی به جغرافیای بیابان‌های مرزی امپراتوری‌های ایران و روم دارد، خواهان همکاری بیشتر نیروهای منطقه شد تا عقب‌ماندگی زمانی پروژه جبران شود.

گفته می شود یکی از لوکیشن‌های مربوط به سریال سلمان فارسی در خارج از ایران خواهد بود، در عین حال بخشی از دکور این سریال را مربوط به دکور فیلم سینمایی «حضرت محمد (ص)» که بخشی از سریال میرباقری در این دکور ساخته خواهد شد. همچنین کارگاه‌های دکور و لباس هم شروع به کار کرده‌اند. بخش عمده فیلمبرداری این سریال در شهرک سینمایی شاهرود که در اطراف شهر کلاته خیج که واقع در جاده شاهرود – آزادشهر احداث خواهد شد، انجام شود.

در خصوص پخش این سریال مرتضی میرباقری- معاون سیما هم با تشریح برخی جزئیات ساخت سریال سلمان با تأکید بر اینکه برای ساخت این سریال، بهترین عوامل پشت و جلوی دوربین گرد هم جمع شده‌اند، گفت: به‌احتمال‌زیاد سریال سلمان، ظرف ۴ تا ۵ سال آینده پخش می‌شود.

 

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها

وبگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن