مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

علائم و نشانه هایی که به شما می گویند وقت استعفا رسیده است

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

علائم و نشانه هایی که به شما می گویند وقت استعفا رسیده است

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

موفقیت

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

جدا نگه داشتن کار از زندگی شخصی کار آسانی نیست، اما افرادی که موفق به این کار می‌شوند، زندگی آرام‌تری را تجربه می‌کنند. به هر حال آنچه در محل کارتان رخ می‌دهد، بطور اجتناب‌ناپذیری وارد زندگی‌تان خواهد شد؛ پس اگر در شغل تان احساس راحتی نمی کنید حتما به استعفا فکر کنید.

استعفا

هنگامی که اوضاع در محل کارتان بد می‌شود، تاثیر آن بر زندگی غیر قابل انکار است؛ چه متوجه آن بشوید و چه نشوید. اینکه بدانید چه زمانی باید آن کار را رها کنید، هم کار آسانی نیست.

در هر صورت، بازار کار در حال حاضر چندان نیز پر رونق نیست. ولی نشانه‌هایی هست که می‌توانید با توجه به آن‌ها استراتژی استعفا را ترتیب دهید و جلو بروید.

اگر با نشانه های زیر مواجه هستید وقتش رسیده که استعفا دهید:

نشانه اول: احساس خوبی ندارید

اگر از کارتان ناراضی هستید، این موضوع می‌تواند بر سلامت فیزیکی شما هم تأثیر منفی داشته باشد. اگر از لحاظ جسمانی حس خوبی ندارید، یا در محل کار ناراحت هستید، یا دائماً استرس دارید، زمان آن رسیده که محیط کاری خود را ارزیابی کنید.

از خودتان بپرسید که اگر همین حال و احساس بد را داشته باشید، تا چه وقت می‌توانید به کارتان ادامه دهید. واضح است که پایان دادن به کارتان آخرین چیزی است که برای خود می‌خواهید. ولی هنگامی‌که حس خوبی نداشته باشید، حفظ انگیزه و کار سازنده هم برای‌تان سخت می‌شود.

نشانه دوم: زندگی شخصی شما بهم ریخته است

اگر روابط شخصی شما به مشکل خورده‌اند یا در وضعیت آشفته و پریشانی به سر می‌برید و دلیل این آشفتگی این است که زمانی برای زندگی شخصی‌تان خارج از ساعات کاری ندارید، وقت آن رسیده که کار خود را ارزیابی کنید. شاید شما کارتان را دوست داشته باشید، ولی اگر قرار باشد که ۲۴ ساعت در روز و ۷ روز هفته در اداره باشید، باید این روند را تغییر دهید.

هیچ‌کس نمی‌داند زندگی‌اش به کدام سو می‌رود. شاید یک روز با امید کامل استخدام بشوید و شروع به کار کنید و روز دیگری اخراج بشوید. اگر تمام موجودیت شما حول‌و‌حوش شغل شما بگردد، در فصل کم‌کاری، با مسئله معنای زندگی دست‌و‌پنجه نرم خواهید کرد. تعادل بین زندگی شخصی و کار از اهمیت زیادی برخوردار است.

نشانه سوم: دمدمی مزاج، بیقرار، افسرده، عصبانی یا منفی باف شده اید

اگر عموماً انسان مثبت‌اندیش و خوشحالی هستید و به تازگی متوجه شده‌اید که در شخصیت یا نگرش شما تغییری بوجود آمده، امکان دارد که شغل شما دلیل این تغییر رفتار باشد. در یک تحقیق مشخص شد که مردم آمریکا بطور متوسط نیمی از ساعاتی که بیدار هستند را در محل کار می‌گذرانند، بنابراین تعجبی ندارد که تغییر ناگهانی در رفتار یا شخصیت به دلیل عدم رضایت از شغل باشد.

اما پیش از هر اقدام شتابزده‌ای، مطمئن شوید که دلیل این تغییر رفتار شغلتان است و نه چیز دیگری. اگر مطمئن نیستید، از یک دوست یا یک متخصص بخواهید که از شما یک ارزیابی بی‌طرفانه انجام دهد.

نشانه چهارم: شغل شما دیگر همسو با اهدافتان نیست

اگر برای زندگی شخصی و حرفه‌ای خود هدفی ندارید، همین حالا باید توقف کنید و برای خود هدف تعیین کنید. وقتی اهداف زندگی خود را مشخص کردید، باید ببینید که آیا شغل فعلی‌تان با این اهداف همسو است یا خیر و آیا با این شغل می‌توانید به آن اهداف دست پیدا کنید یا خیر. اگر اینطور نیست، زمان آن رسیده که مسیر حرفه ای خود را دوباره از نظر بگذرانید و تصمیمی بگیرید.

شاید لازم شود در سازمانی که هستید پست دیگری بر عهده بگیرید که با هدف‌هایتان همسوتر باشد. با رئیس یا مسئول منابع انسانی سازمان خود صحبت کنید و در مورد پست‌های دیگر پرس‌و‌جو کنید. وقتی با رئیس خود حرف می‌زنید، باید به او انتقال دهید که می‌خواهید کمک بیشتری به سازمان یا شرکت داشته باشید. این کار به شما شانس بهتری می‌دهد و رئیس‌تان به شما کمک بیشتری برای یافتن سمت و پست مناسب شما خواهد کرد.

اگر فکر می‌کنید که شرکت فعلی شما دیگر به دردتان نمی‌خورد یا شما به درد آن نمی‌خورید، باید شروع به شبکه‌سازی آنلاین و فرد به فرد کنید تا فرصت شغلی جدیدی برای خود پیدا کنید./سلامت نیوز

این پست توسط بخش موفقیت مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

علائم و نشانه هایی که به شما می گویند وقت استعفا رسیده است

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال