گوناگون

قیمت حلیم و آش در ماه رمضان ۹۹ | قیمت زولبیا بامیه و خرما رمضان ۹۹

قیمت حلیم و آش در ماه رمضان ۹۹ همچنین قیمت زولبیا بامیه و خرما رمضان ۹۹ به همراه اطلاعات تکمیلی درباره اقلام خوراکی در ماه رمضان را اینجا بخوانید.  بسیاری در ایان روزه داری امسال به دنبال قیمت حلیم و آش در ماه رمضان ۹۹ هستند.

قیمت حلیم و آش در ماه رمضان ۹۹
قیمت حلیم و آش در ماه رمضان ۹۹

قاسم نوده فراهانی در گفتگو با ایسنا، از قیمت‌گذاری سه قلم کالای پر مصرف در ماه مبارک رمضان تا کنون خبرداد و خاطرنشان کرد: قیمت آش و حلیم نسبت به سال پیش تغییری نداشته و هر کیلو حلیم به قیمت ۲۵ هزار تومان و هر کیلو آش و قیمت ۲۰ هزار تومان در ماه رمضان عرضه خواهد شد.

او همینطور قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه را ۲۴ هزار تومان اعلام‌کرد که به علت افزایش قیمت بعضی مواد اولیه آن، ۲۰ درصد نسبت به سال پیش افزایش داشته است.

همینطور بر اساس اعلام رئیس اتاق اصناف تهران، هر کیلو خرما به قیمت ۲۴۰۰۰ تومان در ماه مبارک رمضان عرضه می شود. بدین ترتیب نرخ هر جعبه خرما که عموماً نیم کیلو وزن دارد و حدود ۱۲ هزار تومان خواهد بود.

نوده فراهانی با بیان این که همه واحدها باید طبق پروتکل های بهداشتی ستاد مدیریت کرونا عمل کنند و بازرسی ها در این مدت شدت می گیرد، گفت: همینطور باتوجه به شیوع ویروس کرونا (corona) در کشور، اتحادیه های صنفی تلاش می کنند مردم را به خرید اینترنتی تشویق کنند تا کم تر از خانه خارج شوند، بدین ترتیب شهروندان میتوانند هم از سایت بازارگاه که قبلا راه اندازی شده بصورت اینترنتی اقلام موردنیاز خود را تهیه کنند و هم بعضی اتحادیه صنفی اقلام خود را در سایت اتحادیه شان به فروش می رسانند.

در زمینه کالاهای اساسی نیز طبق اعلام سازمان حمایت، ۵۰ هزار تن برنج هندی با قیمت کیلویی حداکثر ۸۰۰۰ تومان، به همین میزان شکر با قیمت کیلویی حداکثر ۵۹۰۰ تومان، ۲۵ هزار تن مرغ منجمد با قیمت کیلویی حداکثر ۱۲ هزار تومان، بیش از ۱۵ هزار تن گوشت قرمز منجمد با قیمت مصوب کیلویی حداکثر ۴۲ هزار تومان، ۵۰ هزار تن روغن خام برای تولید انواع روغن نباتی در سقف قیمت مصوب و ۱۰۰ هزار تن انواع خرمای مضافتی و کبکاب که باتوجه به نوع، کیفیت، وزن بسته‌بندی و سایر مشخصه های آن توسط کارگروه تنظیم بازار استان قیمت‌گذاری می شود، از امروز در فروشگاه های زنجیره ای، اصناف منتخب، میادین میوه و تره بار و تعاونی ها برای ماه رمضان عرضه می شود

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن