اخبار داغاقتصادی

محاسبه قیمت خانه ۲۵ تا ۴۰ متری در مناطق مختلف تهران + جزئیات

محاسبه قیمت خانه ۲۵ تا ۴۰ متری در مناطق مختلف تهران به همراه جزئیات ساخت خانه های با متراژ بسیار کم در محلات تهران همراه با اطلاعات تکمیلی در این مطلب. معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های ۲۵ تا ۴۰ متری خبر داد.

قیمت خانه ۲۵ تا ۴۰ متری در مناطق مختلف تهران
قیمت خانه ۲۵ تا ۴۰ متری در مناطق مختلف تهران

به گزارش پایگاه خبری کولاک نیوز به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی صبح شنبه (۷ تیرماه) در نشست خبری به منظور تشریح علمکرد یک ساله‌ معاونتش برگزار شد با بیان این که یکی از برنامه‌های اصلی معاونت شهرسازی موضوع خانه‌های کوچک اندازه است اظهار کرد: ما در حال برداشتن موانع ساخت خانه‌های ۲۵ تا ۴۰ متر هستیم چرا که این مسئله نیازمند رای کمیسیون ماده ۵ است.

وی با اشاره به اعلام آمادگی شهردار تهران برای کمک به تامین مسکن در تهران گفت: ما ایده ساخت آپارتمان‌های کوچک اندازه را دادیم که به نظر می‌رسد ایجاد این خانه‌ها در همه کلانشهرها یک ضرورت و نه یک انتخاب است.

گلپایگانی با بیان این که در تهران سرمایه‌های کلانی وجود دارد که اگر درست هدایت نشود شاهد تبدیل این سرمایه به آپارتمان‌های بزرگ مقایس هستیم اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار واحد آپارتمان خالی در تهران وجود دارد که تنها سرمایه ملی تلف شده و اگر عدد این ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در حداقل ۱.۵ میلیارد تومان ضرب کنیم می‌ببینیم که چه سرمایه‌ای از دست رفته است.

وی با بیان این که آپارتمان‌های کوچک اندازه تنها برای فقرا و افراد کم درآمد نیست گفت: در بازار تهران صدها هزار نفر کار می‌کنند و آیا نباید برای این افراد مسکن تهیه کنیم؟ یا دانشگاه‌های زیادی در تهران وجود دارد و آیا همه این دانشجویان باید در خوابگاه زندگی کنند؟ و نباید به فکر مسکن آنها باشیم.؟.

وی با بیان این که ما درگذشته محلات فقرنشین و غنی نداشتیم اظهار کرد: باید ساختار اجتماعی متعادل شود و همه با هم کنار یکدیگر زندگی کنند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان این که این راه حل به وزارت کشور ارسال شده گفت: قرار نیست شهرداری تهران این خانه‌ها را بسازد اما در راستای تسهیلگری حتما به نهادهای متولی کمک می‌کند.

بر این اساس و با توجه به قیمت هر متر بنا در مناطق مختلف تهران می شود قیمت خانه های ۲۵ متری را اینطور محاسبه کرد:

پیروزی ۳۷۵ میلیون تومان
جنت آباد ۵۵۰ میلیون تومان
ظفر ۷۵۰ میلیون تومان
مرزداران ۸۷۵ میلیون
دربند یک میلیارد تومان
ولنجک ۱٫۱۲۵ میلیارد تومان
فرمانیه ۱٫۴۲۵ میلیارد تومان

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن