گوناگون

نرخ بلیت تک سفره مترو تهران در سال ۹۹ مشخص شد + قیمت بلیت تک سفره مترو حومه

نرخ بلیت تک سفره مترو تهران در سال ۹۹ چقدر است قیمت بلیت تک سفره داخلی بلیت تک سفره مترو هشتگرد فرودگاه امام خمینی و کرج سال ۹۹ در این مطلب بخوانید. اعضای شورای شهر تهران نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس مترو در سال۹۹ را مشخص کردند.

نرخ بلیت تک سفره مترو تهران در سال 99
نرخ بلیت تک سفره مترو تهران در سال ۹۹

نرخ بلیت مترو در سال ۹۹

بلیت تک سفره داخلی شهری ۱۵،۰۰۰ ریال

بلیت تک سفره حومه به تهران، ۲،۰۰۰ ریال بیشتر از نرخ بلیت تک سفره داخلی شهری در سال ۹۹ (۱۷،۰۰۰ریال)

بلیت تک سفره هشتگرد ۵۰،۰۰۰ ریال

بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی همانند سال گذشته بدون افزایش ۹۰/۰۰۰ ریال

همچنین بیشترین تخفیف کارت بلیت متناسب با سفر ۵۰ درصد بهای بلیت تک سفره تعیین شد

چندی قبل لایحه افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۹۹ در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تهران بررسی شد. این لایحه پس از بررسی در کمیسیون‌های شورای شهر باید در صحن شورا نیز به تصویب رسید.

پیشنهاد شهرداری برای افزایش قیمت‌ها به میزان تورم رسمی اعلام شده و زمان اجرای قیمت‌های جدید از اول اردیبهشت سال آینده است. بر این اساس قیمت بلیت تک‌سفره مترو با افزایش حداکثر به میزان نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع قانونی در پایان سال ۱۳۹۸ نسبت به نرخ مصوبه قیمت بلیت مترو در سال ۱۳۹۸ شده است.

همچنین بلیت تک‌سفره حومه ۲۰۰ تومان گران‌تر از بلیت تک‌سفره درون‌شهری و بلیت تک‌سفره به هشتگرد ۵۰۰ تومان بیشتر از بلیت تک‌سفره داخل شهری خواهد بود. بهای بلیت تک‌سفره فرودگاه امام خمینی (ره) نیز ۹ هزار تومان پیشنهاد شده است. براساس لایحه پیشنهادی شهرداری تهران شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه موظف است به منظور ترویج فرهنگ استفاده از مترو و حمایت از شهروندانی که به‌صورت مستمر از مترو استفاده می‌کنند، نسبت به انتشار بلیت‌های روزانه و هفتگی و کارت بلیت‌های مبلغ‌دار – مدت‌دار اقدام کند.

قیمت بلیت مدت‌دار روزانه مترو نیز شش‌هزار تومان است. این نوع بلیت مخصوص استفاده در تمام خطوط متروی تهران (به جز فرودگاه امام خمینی (ره) در خط یک) است. مسافرانی که از مبدأ خطوط متروی تهران و حومه استفاده می‌کنند با خرید این نوع بلیت می‌توانند بدون محدودیت مسافت طی شده در خطوط مختلف مترو حداکثر برای ۶ بار در روز و مسافرانی که از مبدأ هشتگرد در خط ۵ از مترو استفاده می‌کنند با خرید این نوع بلیت می‌توانند بدون محدودیت مسافت طی شده در خطوط مختلف مترو حداکثر برای ۴ بار در روز استفاده کنند.

این بلیت فقط مخصوص استفاده در شبکه مترو است. مدت اعتبار این نوع بلیت ۲۴ ساعت پس از اولین استفاده است. بهای بلیت هفتگی مترو هم ۳۰ هزار تومان شده است. این بلیت مخصوص استفاده در تمام خطوط متروی تهران به جز فرودگاه امام خمینی (ره) است. مسافرانی که از مبدأ خطوط متروی تهران و حومه استفاده می‌کنند با خرید این نوع بلیت می‌توانند بدون محدودیت مسافت طی شده در خطوط مختلف مترو حداکثر برای ۲۶ بار در هفته و مسافرانی که از مبدأ هشتگرد در خط ۵ استفاده می‌کنند، با خرید این نوع بلیت می‌توانند بدون محدودیت مسافت طی شده در خطوط مختلف مترو حداکثر برای ۲۰ بار در هفته استفاده کنند.

کارت بلیت‌های مبلغ‌دار و مدت‌دار (ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه) مخصوص استفاده در تمام خطوط مترو است که با در نظر گرفتن ۲۰ درصد تخفیف در هنگام فروش به مسافر ارائه می‌شود و متناسب با استفاده مسافر و بر اساس مسافت طی شده مبلغ کرایه از اعتبار کارت کسر می‌شود.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن