موسیقیموسیقی ایران

کدام خواننده ها در مراسم عزاداری محرم مداحی کردند؟

در سالهای گذشته برخی از خوانندگان شب های محرم در هیئت ها مداحی می کردند. این روند در این چند سال نیز ادامه داشته و پدیده خوانندگان مداح را به نوعی به وجود آورده است. البته خوانندگان مداح به صورت حرفه ای مداحی نمی کنند و بعضا برخی شب های محرم نوحه خوانی هایی دارند.

خوانندگان مداح
خوانندگان مداح

هیأت‌الرضا (ع) شهر تهران پرستاره‌ترین هیأت در این چند سال اخیر بوده که با استقبال هنرمندان مشهور و ورزشکاران روبه‌رو شده است. هیأت‌الرضایی‌ها در چند سال اخیر معمولاً پذیرای بیشترین چهره‌های سرشناس بوده‌اند؛ مثلاً محمدرضا گلزار، بهرام رادان، حبیب کاشانی، محسن کاوه، علیرضا واحد نیکبخت، جهانگیر الماسی و رسول نجفیان.

در ایام سوگواری اهل‌بیت (علیهم‌السلام) بسیاری از چهره‌های شناخته شده سیاسی، فرهنگی و ورزشی در عزای اباعبدالله‌الحسین (ع) حضور دارند و حتی برخی از چهره‌ها به مداحی می‌پردازند. در ادامه به نقل از خبرگزاری شهروند با هنرمندانی که سابقه مداحی کردن دارند آشنا خواهید شد.

محسن ابراهیم زاده

کمتر کسی باور می کند که خواننده تازه چهره شده موسیقی پاپ دستی هم در مداحی داشته باشد. انتشار فیلمی از این خواننده جوان نشان داد که وی توانایی مداحی هم دارد. محسن ابراهیم زاده با تکیه بر آموزش هایی که از موسیقی سنتی فرا گرفته به خوبی می تواند نواهای مداحی را نیز اجرا کند.

محمد بحرانی

صداپیشه مشهور تلویزیون، یکی دیگر از افرادی است که می‌توان او را در لیست چهره‌های سرشناسی که سابقه مداحی دارند، قرار داد. سال گذشته فیلمی از نوحه‌خوانی محمد بحرانی (صداپیشه جناب خان) در هیأت خوزستانی‌های مقم مرکز منتشر شد که با استقبال کاربران فضای مجازی همراه شد.

بنیامین بهادری

خواننده پاپ، در مورد سابقه مداحی خود می‌گوید: “مداحی را از فضا‌های مدرسه و دبیرستان آغاز کردم؛ اما اصلی‌ترین مداحی‌ام در تکیه‌ای در سلسبیل بود. آنجا را بسیار دوست دارم. چند سالی در این تکیه نوحه خواندم. آخرین باری که آنجا خواندم ۲۰ سالم بود.”

این روز‌ها در فضای مجازی فیلمی قدیمی از بنیامین بهادری، خواننده سرشناس پاپ، منتشر شده است که او را در حین روضه‌خوانی در مراسمی با حضور حسن خلج نشان می‌دهد.

رضا صادقی

رضا صادقی که به گفته خود خوانندگی را از مداحی آغاز کرده است، در دهه اول محرم به خواندن مرثیه اباعبدالله (ع) در شهر بندرعباس می‌پردازد که این کار او با استقبال شدید طرفدارانش نیز مواجه شده است. نزدیکی صدای صادقی به مداحان باعث دلنشینی بیشتر صدای این خواننده معروف پاپ ایران است.

آرون افشار

یکی دیگر از خوانندگان جوان موسیقی پاپ که به خصوص در چند ماه اخیر طرفداران زیادی به دست آورده آرون افشار است. این خواننده که اهل شهر آمل است، در یکی از تکیه های مشهور این شهر مداحی کرده و اتفاقا نوای مداحی او نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

حامد زمانی

دیگر خواننده پاپ است که علاقه فراوانی به محرم و عزاداری اباعبدالله (ع) دارد که نخستین کار رسمی خود را نیز با خواندن آهنگی برای امام حسین (ع) آغاز کرد. زمانی خواننده آهنگ مرگ بر آمریکا نیز است. هم‌خوانی رضا هلالی مداح معروف تهران با این خواننده، در مورد امام رضا (ع) نیز با استقبال مخاطبان فضای مجازی همراه شد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن