تلویزیونسریالسریال ایرانی

ناگفته های قسمت آخر سریال لحظه گرگ و میش

مجله اینترنتی کولاک؛ سید امید صادقی

قسمت پایانی سریال لحظه گرگ و میش با اتفاقاتی همراه شد که از قبل توسط معمولی ترین مخاطبان سریال هم پیش بینی شده بود!
مثلا نجات سوگند از زندان و دستگیری کیوان که البته با وجود متواری شدن از کشور در سفارت کشور دیگری خودش را به پلیس معرفی کرد از جمله اتفاقاتی بود که پیش بینی آن با توجه به روحیاتی که از کارگردان های ایرانی سراغ داریم کار چندان سختی نبود.

ناگفته های قسمت آخر سریال لحظه گرگ و میش
اما باز هم مثل تمام سریال های ایرانی تلاش شده بود تا این سریال هم با در نظر گرفتن جنبه های مثبت و ارائه پیام های مثبت به مخاطب به پایان برسد و البته نقاط ضعف هم در قسمت پایانی مثل قسمت های قبل کم نبود. به عنوان مثال کارگردان می توانست لحظه تسلیم شدن کیوان را به شکلی جذاب تر و با هیجان بیشتری به تصویر بکشد تا مهترین اتفاق آخرین قسمت سریال تا این حد سرد و بی روح به مخاطب منتقل نشود. آیا اینکه یوسف سه قاچ سیب به یاسمن و حامد و محمد تعارف کند و آنقدر آبکی یک خبر به این مهمی را به آنها اعلام کند می تواند برای مخاطب هیجان و جذابیتی ایجاد کند؟
این نقطه ضعف بزرگ در قسمت پایانی سریال باعث شد تا موضوع مهم معرفی قاتل اصلی مادر پروانه صرفا با اعلام یک خبر معمولی جفت و جور شود و هیچ اثری از کیوان در آخرین قسمت سریال نبینیم.
این در حالی است که مهم ترین اتفاق سریال در چهار قسمت اخیر به سوگند و قتل مادر پروانه مربوط می شد اما نهایتا این سریال به نحوی به پایان رسید که تکلیف قاتل اصلی مشخص نشد و این پرسش به عنوان یک ابهام در ذهن مخاطب ماند که چرا یک موضوع مهم که چند قسمت از سریال به آن مربوط بوده است بدون تعیین تکلیف به پایان می رسد؟
آیا امکانش وجود نداشت که کیوان در زندان با سوگند دیداری داشته باشد و با پرداخت پول به پروانه آزاد شود و این پروسه آزادی به شکل بهتری نمایش داده شود؟ضمن اینکه به هنگام خروج سوگند از زندان هم برخورد او و پدرش به حدی سرد بود که آن سکانس کاملا مصنوعی به نظر می رسید و لزومی نداشت که آن صحنه به شکلی که دیدیم به تصویر کشیده شود!
موضوع دیگر اینکه پروانه و مازیار به عنوان بازماندگان مقتول پس از آزادی سوگند هیچ اقدامی نکردند و به کلی از صحنه داستان کنار رفتند که همین نیز از اشکالات کار همایون اسعدیان بود.هر چند قبل از این هم به اینگونه پایان ها عادت کرده بودیم و تقریبا برای ما عادی شده است که در سریال های ایرانی به ناتمام بودن بعضی موضوعات مهم سریال عادت کنیم!

[تعداد: ۱   میانگین: ۱/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. درسته که آخرش خوب تموم شد ولی خیلی آبکی بود ، بیشتر قسمت های آخر درگیر سوگند و قتل شد که جذابیتی نداشت. تو این سریال پلیس رو خیلی بیعرضه نشون دادن هم مریم صدیق ( زیوری ) و هم کیوان براحتی فرار کردن.در مورد احسان هم خیلی راحت ازش گذشتن اصلا واکنش طاهره به بازگشت پیکر احسان چه بود ؟؟؟؟ شاید بهتر بود واقعا عاشقانه های حامد و یاسمن رو نشون می دادن . بعلاوه به نظر می رسید برخی سکانس ها حذف شده باشه مثلا عکسی از حامد که شبکه ۳ قبل از شروع سریال نشون می داد تو هیچ کدوم از قسمت ها نبود !!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن