دانلود سریال سال های دور از خانه ( شاهگوش )

واکنش ها به قسمت آخر سریال لحظه گرگ و میش

مجله اینترنتی کولاک، سید امید صادقی:

جامعه ما هنوز هم در حد استاندارد جهانی امکانات و ابزار تفریح و سرگرمی را ندارد و به همین دلیل است که سریال های ایرانی که هر شب از تلویزیون پخش می شود مخاطب خاص خود را به سرعت جذب می کند.
اما نمونه بارز این سرگرمی شبانه که بسیاری از هموطنان ما از دیدن تکرار آن هم غافل نمی شوند سریال لحظه گرگ و میش است. سریالی که البته فردا قسمت پایانی آن از شبکه سه پخش خواهد شد اما با تمام نقدهایی که به لحظه گرگ و میش وارد است باید اذعان کنیم که این سریال به خوبی توانست اوقات فراغت مردم را پر کند و افرادی که علاقه مند دیدن و پیگیری این قبیل سریال های وطنی هستند هر شب قسمتهای مختلف این سریال را دنبال کردند.

قسمت آخر+لحظه گرگ و میش+واکنش ها

در میان مخاطبان سریال نیز افرادی از طیف های مختلف وجود دارند که شاید بیشترین جذابیت یک فیلم را در پیش بینی ها و گمانه زنی های آن جستجو کنند. موضوعی که درست یا غلط بودنش هیچ تاثیری در سرنوشت فیلم ندارد اما به هر حال بر اساس یک عادت ذاتی و غریزی، همه آدمها از پیش بینی و پیشگویی و گمانه زنی لذت می برند و بسیار خوشنود می شوند که حدسیات آنها درست از آب درآید.

در سریال لحظه گرگ و میش نیز از ابتدا سوژه های زیادی برای پیش بینی و حدس زدن وجود داشت و مخاطبان بر اساس نظر خود مشغول طرح آنها در فضای مجازی بودند.
هر چند که می توان گفت این سریال در قسمت های میانی خود به جذابیت و هیجان مورد نظر مخاطبان رسید اما به هر حال تمام کسانی که از ابتدا پیگیر روند سریال بوده اند حالا می توانند در خصوص حدسیات خود قضاوت کنند و در جمع خانوادگی حس ششم خود را به رخ سایر اعضای خانواده بکشند.

در سریال لحظه گرگ و میش شاید مهمترین اتفاقی که در خصوص بازیگران نقش اول رقم خورد بازگشت حامد از جنگ بود. موضوعی که باعث تحولات عمیق در داستان شد و بار دیگر قدرت تقدیر را بر سرنوشت هایی که به اصرار انسانها رقم می خورد به تصویر کشید.

حامد که قبل از رفتن به جبهه عاشق و دلداده یاسمن بود با رفتن به جبهه و شائبه شهید شدنش باعث شد تا یاسمن با سروش ازدواج کند و این ازدواج تا جایی ادامه داشت که خود حامد از جنگ برگشت و با چشمانش دید که دختر مورد علاقه اش به گمان اینکه او هرگز بر نخواهد گشت با شخص دیگری ازدواج کرده است. اما زندگی یاسمن و سروش مدتی پس از بازگشت حامد از جنگ دچار اخلافات عمیق بین آن دو شد و سرانجام به جدایی کشید تا بار دیگر حامد و یاسمن به یکدیگر برسند.اما نقدی که بر این سکانس وارد می باشد این است که کارگردان می توانست بسیار عاشقانه تر لحظه بهم رسیدن حامد و یاسمن را به تصویر بکشد نه اینکه به یکباره با انداختن کلید توسط حامد بر روی درب خانه یاسمن نشان دهد که آن دو با هم ازدواج کرده اند.این نکته می تواند به عنوان یکی از ضعف های بزرگ سریال مورد نقد قرار گیرد و همایون اسعدیان شاید خودش هم بپذیرد که از این آیتم عاشقانه نتوانست بهره برداری عاطفی و احساسی قابل قبولی داشته باشد.

 

علیرضا کمالی+نمایی+ از +سریال لحظه گرگ و میش
اما موارد دیگری که به عنوان نقطه ضعف سریال می توان به آن اشاره کرد ورود سوگند به قسمت های مهم داستان بود و در حالیکه قرار نبود سوگند و اتفاقاتی که برای او رخ می دهد بر کل داستان چیره شود اما در قسمتهای گذشته، داستان به سمتی رفت که تمام اتفاقات سریال به حواشی زندگی سوگند و رفتار پرخاشگرانه و نامتعارف او در زندگی معطوف شد و در بسیاری موارد حامد ک یاسمن به عنوان چهره های اول سریال از تب و تاب افتادند و فقط یاسمن در نقش یک منجی به در پی کمک با سوگند بود که البته او هم با تحویل دادن دختر به پلیس باعث شد که آن تصویر هیجانی که مردم از او در ذهن خود مجسم کرده بودند جای خود را به یک چهره معمولی بدهد که تابع قانون است و ریسک اعدام شدن سوگند را به مخاطره انداختن موقعیت خود ترجیح داد!

به حال آنچه در واپسین قسمت های سریال لحظه گرگ و میش جلب توجه می کند باز هم نقش یاسمن در نجات زندگی سوگند است. زیرا او باید رضایت پروانه و مازیار را جلب کند تا سوگند از قصاص رهایی یابد. هر چند که کاملا قابل پیش بینی است که هرگز در سریال های ایرانی پدیده قصاص ترویج و تبلیغ نشود. لذا نجات سوگند از اعدام حتمی است و حتی اگر قاتل اصلی هم که کیوان است در دام قانون گرفتار شود باز هم می توان با قاطعیت گفت که در یک سریال ایرانی هرگز سکانسی تحت عنوان قصاص وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر سروش هم به عنوان پدر سوگند و کسی که با وجود داشتن ثروت زیاد نتوانست زندگی ایده آلی برای خودش تامین کند حالا با حسرت و افسوس به زندگی یاسمن نگاه می اندازد و این پیام را برای مخاطبان دارد که حتی داشتن ثروت زیاد هم ضامن یک زندگی ایده آل نیست و حرص و طمع و قدم گذاشتن در مسیر اشتباه باعث فرو ریختن تمام رویاهایی می شود که انسان برای خود ترسیم کرده است.

این سریال فردا به پایان می رسد و تمام گمانه زنی ها در آخرین قسمت مشخص خواهد شد. پس از پخش آخرین قسمت از سریال واکنش ها در این پست قرار داده می شود.

مطالب مرتبط

مطالب جذاب از سراسر وب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال