آیا زلزله کرمانشاه به خاطر آزمایشات «پروژه هارپ»بود؟!

اگر سری به شبکه های اجتماعی بزنید خواهید دید لابه لای عکس ها و اخبار متاثر کننده از این زلزله شایعه ای منتشر می شود که این زلزله را با «پروژه هارپ» در ارتباط می دانند! پروژه ای که در اختیار کشورهای صاحب تکنولوژی از جمله آمریکا و روسیه است

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

آیا زلزله کرمانشاه به خاطر آزمایشات «پروژه هارپ»بود؟!

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

اخبار داغ

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

طی سال های گذشته معمولا بعد از هر اتفاق طبیعی که در کشور رخ می دهد معمولا شایعه ای دهان به دهان می پیچد که:  «علت فلان اتفاق طبیعی در نتیجه آزمایشات هسته ای یا پروژه های سری است!!» با رشد شبکه های اجتماعی حالا این شایعات به این شبکه ها هم کشیده شده است.

از زلزله ویرانگر کرمانشاه دو روز گذشته است. این زلزله ویرانی های زیادی به بار آورده است. اگر سری به شبکه های اجتماعی بزنید خواهید دید لابه لای عکس ها و اخبار متاثر کننده از این زلزله شایعه ای منتشر می شود که این زلزله را با «پروژه هارپ» در ارتباط می دانند! پروژه ای که در اختیار کشورهای صاحب تکنولوژی از جمله آمریکا و روسیه است

«پروژه هاپ» چیست؟

«پروژه هاپ» چیست و چرا باید با زلزله کرمانشاه در ارتباط باشد؟ در دانشنامه عمومی ویکی پدیا در خصوص این پروژه نوشته است:

«برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا  معروف به هارپ (HAARP)، یک پروژه پژوهشی است که در سال ۱۹۹۳ برای بررسی و پژوهش درباره لایه یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی تأسیس شده‌است»

هارپ پروژه‌ای علمی است و از طریق آن دانشمندان با ایجاد تغییراتی در یونوسفر که دورترین و ناشناخته‌ترین بخش جو زمین است امکان مطالعه در مورد آن را پیدا کرده و آن را به صورت یک آزمایشگاه طبیعی درمی‌آورند. هارپ این کار را با امواج رادیویی فرکانس بالا که توسط رادارهای خود منتشر می‌کند انجام می‌دهد.

بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین جذب شده و باعث افزایش شتاب الکترون‌ها در آن منطقه و در نتیجه گرم شدن یونوسفر می‌شوند.در حالت عادی  لایه یونوسفر دارای دمایی معادل ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد است که در اثر این تحریک انرژی فراوانی در آن به وجود آمده و در نتیجه دما تا ۲۰درصد افزایش می‌یابد و این ناحیه به حالت انبساطی در می‌آید.

پیشینه پروژه هارپ

هارپ در دوران جنگ سرد با این هدف راه‌اندازی شد که روش‌هایی را برای ارتباط با زیردریاییهای مجهز به سلاح اتمی کشف کند. این زیردریایی‌ها در آن زمان اهمیت استراتژیکی فراوانی داشتند چرا که اصل «تضمین نابودی متقابل» در جنگ اتمی را محقق می‌ساختند. اما این پروژه حتی از قبل از ساخت خود با شایعات فراوانی در مورد هدف و کاربردهای آن گره خورده‌است. تئوری‌های توطئه گوناگونی در مورد آن مطرح شده و از انتشار پرتوهای مرگ تا کنترل ذهن به آن نسبت داده شده است. تکمیل هارپ حدود دو دهه طول کشیده و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه‌های ساخت و عملیاتی آن بوده‌است.

اتفاقات عجیب و مشکوک چند سال اخیر

طی سالیان اخیر در سراسر دنیا بی نظمی‌های بزرگ جوی و حوادثی مانند سیل، توفان، زلزله و فعالیت‌های آتشفشانی همگی عموماً به تأثیرات گازهای گلخانه ای ربط داده می‌شود. ذوب شدن یخ‌های قطبی و دوره‌های گرمایی و سرمایی کاملا بی سابقه و شدید در نقاط مختلف زمین نیز به پدیده گرم شدن کره زمین احاله می‌گردد. اما به اعتقاد برخی از متخصصین و حتی سیاستمداران ردپای تکنولوژی‌های پیشرفته در تولید و هدایت این حوادث با اهداف سیاسی و استعماری کاملا معلوم بوده و نشانه‌های فراوانی از دخالت‌های بشری در آن دیده می‌شود.

اتفاقات عجیب فراوانی در سال‌های اخیر روی داده است که به باور دانشمندان غیر از دخالت یک عامل الکترومغناطیسی هدایت شونده چیز دیگری نمی‌تواند مسبب آنها باشد. برای مثال خشکسالی‌های بزرگ، آتش فشان‌ها، زلزله‌ها و سونامی‌های ویرانگر سال‌های اخیر، وقوع سیل‌ها و توفان هایی نظیر توفان کاترینا در نیواورلئان و توفان گانو در عمان، مرگ عجیب هزاران ماهی ساردین در سواحل شیلی، سقوط جنازه‌های سوخته کلاغ‌ها از آسمان سوئد، مرگ صدها هزار ماهی در آرکانزاس، بارش جسد هزاران پرنده سیاه بال قرمز مرده در لوئیزانا و کنتاکی، مرگ دسته جمعی میلیون‌ها ماهی در خلیج «چزاپیک» آمریکا، مرگ صدها تن ماهی در سواحل برزیل و ده‌ها هزار خرچنگ در انگلیس، مرگ ماهی‌ها و دلفین‌های سوخته خلیج فارس، مرگ دسته جمعی نهنگ‌ها در استرالیا هیچ کدام حالت طبیعی نداشته و احتمال می‌رود در اثر آزمایش‌ها و حمله‌هایی در اثر امواج هدایت شونده روی داده باشند.

پروژه هارپ منشا مشکوک این حوادث
در این میان اما گزارش‌های مفصلی منتشر می‌شود که منشا این اتفاقات را طبیعی ندانسته و در نتیجه دخالت هدفمند سیستم‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته ای مانند «هارپ» می‌دانند. تکنولو‍ژی‌هایی که به استناد گفته‌های برژینسکی، مشاور سابق اوباما، می‌توانند توانایی‌های ملت‌هایی را که آمریکا دشمن خود می‌داند تضعیف کرده و آنها را به پذیرش سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکایی مجبور کند.

این پروژه تا کنون مورد توجه افراد فراوانی بوده و اقدامات افشاگرانه‌ی نیز انجام شده است. از جمله می‌توان به دکتر «نیک بگیش» یکی از دو مولف کتاب «فرشتگان این هارپ را نمی‌نوازند» اشاره کرد که در ۱۹۹۷ طی مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست اشاره می‌کند که ۴۰ درصد بودجه تجهیزات نیروی هوایی آمریکا مربوط به پروژه‌های مخفی است. این نویسنده مدعی شد که این پروژه‌ها تا جایی امنیتی هستند که حتی کنگره آمریکا نیز از ابعاد و زوایای کامل آن بی خبر است. در این کتاب به زوایای پنهان هارپ به عنوان یک اسلحه پرداخته شده است.

پروژه مخفی آمریکا علیه ایران؟!

عده ای بر این باورند که امریکا به صورت مخفیانه پروژه هارپ را علیه کشورمان استفاده می کند و علت خشکسالی و کم آبی و پدیده نوظهور ریزگردها و آلودگی شدید هوا و … ریشه در این قضیه دارد. با نگاهی به چند پدیده زیست محیطی مثل خشک شدن دریاچه ارومیه و کم آب شدن بسیاری از رودها مثل زاینده رود و … که در ده سال گذشته اتفاق افتاده اند به این نتیجه می رسیم که این سخن ممکن است بی راه هم نباشد .

چرا که امریکا برای فشار آوردن بر دولت و ملت ایران در دوران تحریم از هر اهرمی در دولت گذشته استفاده کرد و فشار اقتصادی بخش ظاهری فشار بر ایران بود و فشارهای زیست محیطی بخش پنهان و مهم تر ماجرا بودند که از به نظر می رسد تا اواخر دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد از چشم دولت قبل پنهان ماند و با روی کار آمدن دولت جدید و در کشاکش مذاکرات ۵+۱ و توافق اتمی، جناب آقای دکتر روحانی به این نکته اشاره کردند که با توافق اتمی مشکل آلودگی هوا و کم آبی نیز حل خواهد شد؛ که در آن برهه عده ای با خنده از این سخن به سادگی عبور کردند، حال اینکه با گذشت زمان به نظر می رسد این سخن چندان هم بی راه نباشد!

نظر دو منتقد: پروژه هارپ بزرگنمایی آمریکاست

دکتر ناصر حافظی مقدس، زمین شناس، مهندس زلزله شناسی و استاد دانشگاه در گفتگو با کیهان درباره پدیده هارپ می‌گوید: «پروژه مطالعاتی هارپ درخصوص مطالعه اصول فیزیکی کنترل کننده یونوسفر است که علاوه بر آمریکا چند کشور دیگر نیز در آن مشارکت دارند. هدف اصلی این پروژه بهبود ارتباطات رادیویی بوده است اگرچه ارتش آمریکا در این پروژه بدنبال کنترل و نظارت بر ارتباطات رادیویی است.»

دکتر حافظی مقدس می‌افزاید: «مطرح شده که آمریکا در ادامه پروژه جنگ ستارگان به دنبال نوعی سلاح الکترومغناطیسی جدید است که با فشرده سازی بخشی از یونسفر و انعکاس آن امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا که قدرت حرارتی زیاد دارند را به مناطق مورد نظر در سطح کره زمین وارد کند. این مطلب فرضیه‌هایی است که مشخص نیست قابلیت اجرایی داشته باشد. » این مهندس زلزله شناسی به ارتباط هارپ و زلزله اشاره می‌کند و می‌گوید: «منشأ شایعاتی که درخصوص ارتباط زلزله با پروژه هارپ وجود دارد شاید از این طریق می‌باشد که زلزله‌های بزرگ همراه با تغییرات وسیع در اتمسفر بالای منطقه کانونی می‌باشند و اغتشاشاتی را در کره یونسفر ایجاد می‌کنند. تلاش‌هایی جهت استفاده از این پدیده برای پیش بینی زلزله نیز در حال انجام است. اما اینکه با هدایت امواج الکترومغناطیس بتوان در یک منطقه زلزله ایجاد نمود توجیه علمی ندارد.»

 دکتر محمدعلی رحمانی نیا، زمین شناس، کارشناس زلزله شناسی و استاد دانشگاه نیز در تحلیل موضوع هارپ می‌گوید: «در وهله اول باید اشاره کنم که «هارپ» پروژه ای است توسط چند کشور جهان از جمله آمریکا، روسیه، ژاپن، کانادا و… دنبال می‌شود و هدف آنها نیز شناخت لایه آیونوسفر و مطالعه آن است و در واقع پروژه هارپ فقط مختص آمریکا یا یک کشور خاصی نیست، از طرفی هم ارتش آمریکا در بخش نیروهای دریایی و هوایی پروژه ای را درباره جنگ ستارگان دنبال می‌کنند و هدفشان این است که بتوانند امواج الکترومغناطیسی را بر روی زمین برگردانند، که اگر بتوانند این کار را انجام دهند خواهند توانست حرارت زیادی را در نقطه ای از زمین ایجاد کنند.»دکتر رحمانی نیا در ادامه تصریح کرد: «اگر زلزله طبیعی اتفاق بیافتد در لایه یونوسفر اختلالاتی ایجاد می‌شود و از این اختلالات ایجاد شده در واقع می‌توان وقوع برخی زلزله‌ها را پیش بینی کرد، از همین موضوع آمریکاییان بحث هارپ را پیش کشیده‌اند و در واقع با این اقدام می‌خواهند اذهان عمومی مردم جهان را فریب داده و به نفع خود از آن بهره برداری کنند.»

منابع: سایت مشرق نیوز، سایت الف، سایت تابناک، سایت کلیک، سایت ایندپندنت، ویکی پدیا

این پست توسط بخش اخبار داغ مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

آیا زلزله کرمانشاه به خاطر آزمایشات «پروژه هارپ»بود؟!

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

 

مطالب مرتبط

48 نظر

 1. علیرضا میرزایی

  با سلام
  روایت من از زلزله کرمانشاه
  من در شهر سلیمانیه در حال صرف شام بودم ، هوای شهر بسیار ملایم بود شبی آرام و بدون صدا، رفت آمد خودروها بسیار کم بود ، ناگهان صدای عجیبی از طرف ایران آمد مثل صدای یک رادار به مدت ۵ الی ۶ ثانیه، بلافاصله بعد از پایان صدا باد ملایمی از همان طرف منبع صدا آمد ، به طرف منبعی صدا نگاه میکردم که از فاصله دور شاهد شکستن شیشه و ترکیدن لامپ ها و پارگی سیم ها بودم که به سرعت به طرف من در حرکت بود، بلافاصله به طرف غذاخوری فرار کردم تا از جریان برق در امان باشم ، به هنگام ورود متوجه شدم که زمین نیز دارد میلرزد انجا بود که فهمیدم زلزله است،زلزله ای بسیار عجیب ، که بنظرم نیروی گرانش را بشدت کم کرده بود، عدم تعادل بنده دو مولفه داشت اولی نیروی گرانش بسیار کم زمین و دومی خود زلزله با همون حرکت زمین

  پاسخ
   1. saba

    آزمایش هارپ بوده احتمالا ک باعث فعال شدن گسل ها شده چون عجیبه ی زلزله بتونه این همه شهر و کشور رو بلرزونه امروز ی زلزله ۵ ریشتری اردبیل اومده شهرای دیگم پس لرزه دارن کرمانشاه و سرپل و ازگله هم ک دیگه بالغ بر ۴۰۰بار اتفاق افتاده ولی خب من چون اطلاعی در مورد زمین شناسی ندارم نمیدونم واقعا هارپ چیه همون باعث زلزلس یا ن.فقط ترس ترس ترس

    پاسخ
   2. ع

    نه ایرانم پروژه هارپ رو دنبال میکنه…اونا اگه حرکتی کنن جوابشون رو میگیرن…درضمن از اونجایی که پروژه هارپ هزینه ی کمی داره و راه اندازی آسان…البته با علم مربوطه که ایران داراست همچین اتفاقی نمیوفته

    پاسخ
 2. Lili

  من فیلمی از ایلام دیدم که قبل از زلزله قریب به یک دقیقه اسمان نورهای عجیبی از خودش ساطع کرد و سپس زلزله شد که از طریق دوربین های مداربسته ضبط شده بود و با توجه به تحولات منطقه دلیل دیگری جز هارپ نخواهد داشت

  پاسخ
 3. باران

  تمام کسانی که در محدوده زلزله بودن میگفتن زمان زلزله سرگیجه عجیبی داشتن که عامل این سرگیجه میتونه امواج خیلی قوی باشه

  پاسخ
 4. saba

  سلام من در کرمانشاه زندگی میکنم بله این زلزله همراه با نور سبز رنگی بود الان رسانه ها دارن میگن شایعس چون ب دلیل فشار زیادی ک ب زمین وارد شده باعث این نور ها شده ما واقعا الان ب دنبال علتش نیستیم فقط داغدار مردممون هستیم و نگران هر لحظه زلزله چن روزه بالای ۴۰۰ پس لرزه داشتیم همه داریم میسوزیم

  پاسخ
  1. حسن

   هموطن عزیز از صمیم دل تسلیت بنده رو بپذیرید. همه ایران داغدار است چون ما همه اعضای یک پیکره هستیم.

   پاسخ
 5. محمد

  ولی به نظرم پدیده هارت وجود داره وهمین امر باعث شده طبیعت زمین بهم بخوره واین زلزلها به وجود بیاد چون د‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر طی ‌ این چند سال زلزله های زیادی شاهد بودیم

  پاسخ
 6. ایران تسلیت

  سلام این نوشته یک زلزله زده در استان کرمانشاه است:
  با توجه به چیزی که به چشم خودم دیدم و بقیه مردم این استان و حتی استانهای دیگه (که فکر کردن رعد و برقه) نورشدید سفید و زرد رنگی که تا زمان لرزش زمین (که نسبتا طولانی هم بود ) ادامه داشت من اول فکر کردم ما داریم بمباران میشیم ی بمباران خیلی قوی و بعد به ذهنم اومد شاید قیامت شده !! احتمال خیلی خیلی زیاد میدم که این زلزله طبیعی نبود ! و هم صدایی که شبیه به طوفان بعضی هاهم میگن شبیه صدای تراکتور !

  پاسخ
 7. کرمانشاه تسلیت

  طوفانی که چند سال پیش در تهران آمد و آسمان قرمز شده بود را یادتونه؟؟
  زلزله ی کرمانشاه به نظر شخصه واقعا عجیب غریبه و نمی توان گفت که حالت عادی داره!
  زلزله بم همینطور
  زلزله رودبار همینطور
  تمام سونامی ها همین طور
  اینها نمی تونن عادی باشند!

  پاسخ
 8. Sarbaz

  من به شخصه ی نور خیلی شدید سبز رنگ دیدم که اولش فکر کردم شاید موشک های سپاه در شهر کرمانشاه باشه که منفجر شده باشه
  و دیدم که این نور همراه با صدا نبود خیلی ترسیده بودم ی لحظه تنم لرزید و گفتم قیامت شده
  ولی بنظر من این نور اشعه پروژه هارپ هست صد در صد که باعث زلزله شده

  پاسخ
 9. علی

  سال ۶۹هنگام زلزله ی منجیل ،موقع فرار به بیرون یه چیزی نظرم را جلب کرد مثل این بود که آسمان آتش گرفته بود.

  پاسخ
 10. الهه

  من از ایلام هستم.
  منطقه ما در لحظه زلزله که حداقل ۱۰-۱۵ ثانیه بود…کاملا برق هاش قطع شد…..مادرم رفته بود سمت گوشی که از پنجره حالت رعد و برق تو آسمون دیده بود.
  …یکی از دوستام تو اون لحظه تو ماشین تو خیابون پارک کرده بودن…که نور در آسمون دیده بودن که فکر کرده بود مشکل اتصالیه …حتی اصلا متوجه نشدن که زمین لرزه بوده..تا اینکه با بقیه تماس گرفته بودن…و همین چیز رو من از چندین نفر دیگه هم شنیدم…..
  من نه میخام بگم زلزله بوده……نه میخام بگم نبوده…..
  .چون بالاخره اگه زلزله نبوده…این همه پس لرزه پس از کجا اومده؟ و اگه زلزله بوده…چه ارتباطی به آسمون داره….یه نفر که سواد این قضیه رو داره خواهشا بیاد توضیح بده…..
  من واقعا قصد شایه پراکنی ندارم…و فقط میخام توضیح بدن بهمون….و خودمون واقعا شوک بهمون وارد شد..خصوصا ما که تو طبقه بودیم و برق رفت و حتی تا ۳۰ ثانیه بعد اتمام زلزله تاریکی مطلق …حتی نتونستیم راه پله رو پیدا کنیم که فرار کنیم..و هیچ کاری از دستمون بر نمیومد…خود من که دیگه حس کردم مرگ نزدیکه…و همون شبی که تا صبح بیرون بودیم واقعا سخت گذشت…
  عمیقا با مردم آسیب دیده همدردی میکنم…هر چند که هیچکسی حال اونا رو درک نخواهد کرد…. امیدواریم که دیگه به دلایل ضعف ساختمان شاهد همچین مواردی نباشیم….و کشور ما زلزله خیزه…این قطعا آخرین زلزه نخواهد بود….فردا رو دریابید…….خدا به آسیب دیده ها صبر بده….آمین

  پاسخ
 11. نگاه

  سلام من ایلام زندگی میکنم لحظه زلزله مردم اینجا هم نور غیر طبیعی دیدن. این هم در نظر بگیرید ایلام شهر زلزله خیزه و ما هر ساله شاهد زمین لرزه های کوچک و بزرگ هستیم ولی هیچ وقت نوری مشاهده نشده بر ای همین مردم دنبال چرایی این نور هستن! گذشته از این پائیز امسال هنوز باران چشمگیری مشاهده نشده ولی در حواشی شهر ایلام رانش زمین اتفاق افتاده و ۵ خونه رو بلعید هر چند خوشبختانه مردم خونه ها رو خالی کرده بودن!!!اگر از صدای وحشتناک زمین و طوفان اون شب بگذریم، این زلزله کاملا غیر عادی بود !!!

  پاسخ
 12. آرش

  مطمین باشید که طبیعی نبود چون در ۱۰۰۰سال گذشته اگه مطالعه در مورد زلزله در گسل زاگرش داشته باشید هر گز امکان بیش از ۵.۵ ریشتر نداشته فقط زلزله های زیاد باقدرت کم مشخصه این گسله .دوم نور عجیبی که توآسمان حتی از کوههای ایلام مشاهده شده بود چنان حجم عظیم ورنگ خاصی داشته که در هیچ زلزله ای نور به این شدت ورنگ دیده نمی شود در ۵درصد زلزله ها نور هایی با رنگ سبز متمایل به ابی بصورت رنگین کمانی که دلایل علمی دارد مشاهده میشود نه از فاصله های بسیار دور اون هم به رنگ تقریبن قرمز که افراد نزدیک بصورت سبز تا ابی مشاهده کرده اند

  پاسخ
 13. saba

  نظر منم همینه ک این زلزله ب خودی خود ب وجود نیومده شما اگ دقت کرده باشین تقریبا غرب و شمال غرب و مرکز ایران داره هر روز زلزله میاد دوستم بروجرده چن روزه داره زلزله میاد مدارس تعطیل شده

  پاسخ
 14. هیویدار

  هر چه تو اینترنت تحقیق کردم بیشتر به این نتیجه که این زلزله کار هارپ بوده نزدیک تر شدم
  توی یوتیوب چندین کلیپ از سازندگان و مجریان و منتقدان تکنولوژی هارپ هستش اگه تونستین یه تحقیق بکنید بعدش خودتون قضاوت کنید!!!!!!!
  دنیا خیلی پیچیده شده از خواب غفلت بیدار شید!

  پاسخ
 15. ابراهیم سوری

  اونقدر که من اطلاع داشته باشم هارپ تغییرات اقلیمی تو لایه‌های بالای زمین ایجاد میکنه و انرژیش از ایستگاههای زمینی که امواجی رو به لایه‌های بالای جو میفرستن تامین میشه.

  در حالیکه امواج این زمین لرزه ثبت شده و حتی عمق کانونیشم مشخص شده.

  این حرفا مثل همیشه تئوری توطئه است.

  تازه علایمی که بهش اشاره کرده غیر از نوری که تو آسمان بوده، برای زلزله عادی و سابقه‌داره

  پاسخ
 16. س.ک

  سلام.من کرمانشاهم مطمئنم که هارپ بوده.کلی در مورد هارپ تحقیق کردم.زلزله.تغییر دمای هوای شدید استان کرمانشاه.قطعی برق و…نشان دهنده اینه که از این سلاح خاموش تو این منطقه استفاده شده.فقط خدا بهمون رحم کنه

  پاسخ
 17. Erfan

  سرخی آسمان پیش از زلزله یک پدیده علمی است و ارتباطی با هارپ ندارد. علت آن هم بالا رفتن حرارت اتمسفری و افزایش میزان الکترونهای موجود در یونوسفیر، فشار بر روی گسلها و آزادشدن گاز رادون می باشد. گاز رادون آزاد شده از زمین منجر به یونیزه شدن هوا شده و بار الکتریکی را به آن القا می کند و از آنجایی که آب قطبی است، جذب ذرات باردار هوا می شود. سپس گازی به نام پلاسما تشکیل می شود که این گاز از خود نور ساطع می کند.

  پاسخ
  1. فرهاد

   خواهشا نظرات ارشمیدوسی خود را تو هوا غوطور نکنید واسه هوا بده آدما رو مسموم میکنه چنتا کتاب خوندی دیگه پرفسوری هم حریف زبانت نمیشه

   پاسخ
  2. رامتین

   سلام درسته حرف شما را قبول دارم
   از کلیه دوستان دعوت میکنم که این لینک رو باز کنن و بدونن اصل قضیه چیه»در پنج درصد از زلزله ها این نورها به وجود میاد و از قدیم الایام هم بوده و تاکنون هم کاملا مشخص نشده که دلیلش چیه
   علت ظهور نورهایی در آسمان پس از زلزله چیست؟+ تصاویر – ایران آنلاین
   http://tnews.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/818298830569.html#%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d8%b8%d9%87%d9%88%d8%b1-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d8%b3%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%d9%84%d8%b2%d9%84%d9%87

   پاسخ
 18. احسان

  با سلام من بروجردم

  اینجا دم به دیقه میلرزه باید دلیل علمی این مسئله مشخص بشه ولی سر درد همرو برده تو فکر حالا یا دورانی بود یا اشعه خدا میدونه
  ما توکل به خدا کردیم هرچی هست تموم بشه
  ولی با توجه به آیات این زلزله قدرت لاینفک الهی باتشکر احسان از بروجرد

  پاسخ
 19. حسن

  تسلیت به تمامی ایرانیان جهت عزادار شدن هموطنان عزیزمان در غرب کشور
  بنده یک چیز رو خوب می دونم. موضوع هارپ جدید نیست و سالیان سال هست که توی دنیا سروصدا کرده. به نظر من عجیبه که خداوند زمینی رو که برای آرامش ما قرار داده بخواد با بی رحمی و با این شدت به بی آرامشی و هراس تبدیل کنه. هر چه هست کار خود انسانه. این زمین لرزه هایی که از ده ها سال پیش زیاد تر شده، آمار سرطان هایی که به نظر میاد از هر خانواده یک نفر رو دچار کرده ه ناشی از جهش شدید ژنتیکی که مهمترینش در اثر امواج مایکرو ویو و تشعشعات رادیو اکتیو هست، آب شدن یخ های قطب و صدها دلیل دیگه که مشخصا کمتر در کشورهایی مثل آمریکا رخ میده دلیلی جز این نداره که این عوامل طبیعی نیستند.

  پاسخ
 20. یک

  هارپ یه توهمه که میخوان بترسید.
  اگه آمریکا میتونست با هارپ زلزله بیاره، حتما تا الان ایرانو نابود میکرد.
  رنگی شدن آسمون،توی لایه یونوسفر کاملا طبیعیه.

  پاسخ
 21. علی

  چ بگم.فقط قطعا طبیعی نبود.خیلی شواهد نزدیکی به هارپ داشت.و اینکه تسلیت به خاطر مردممون و حسرت بخاطر بی ارزه بودن کشورمون.باید پیگیر باشن.پس از مطمعن شدن به سازمان ملل ک اونم مال امریکاییاس شکایت کنه.امار رو اشتباه میگن.بیش از ۳۵۰۰ کشته داده

  پاسخ
 22. علیرضا

  هارپ یه توهمه که امریکا میخواد با اون کشورهای دیگه رو بترسونه.
  اگه آمریکا میتونست با هارپ زلزله بیاره، حتما تا الان ایران و کره شمالی و سوریه و روسیه رو نابود میکرد.
  اینقدر ساده نباشید
  رنگی شدن آسمون،توی لایه یونوسفر کاملا طبیعیه.یکم تحقیق کنید متوجه می شید
  تسلیت کرمانشاه
  تسلیت ایران

  پاسخ
 23. رستا

  آغاز سخن اگر وقت کردید عبارت تئوری توطئه رو تو گوگل سرچ بفرمایید.
  و اما بعد اگر کار هارپ بوده کاری از دست هیچ شهروند ایرانی برنمیاد، جز مقاوم سازی مسکن هامون و دوراندیشی و آمادگی مقابله با هارپ، اگر کار هارپ نبوده باز باید بریم سراغ مقاوم سازی ابنیه و باز پیش بینی و آمادگی مقابله با حوادث طبیعی؛
  خونه ساختی اصول رو رعایت نکردی چه با هارپ چه بی هارپ خواهی مرد. تکنولوژی ساخت مسکن مقاوم رو داریم ولی تعهدش رو نداشتیم.

  پاسخ
 24. فرهاد

  سلام به همه شک نکنید این زمین لرزه طبیعی نبوده چون من خودم تو شهر مرزی هستم زلزله بالای۵ ریشتر را تجربه کردم همون شب حادثه صبح روز حادثه حدودا ساعت۱۱ من شاهد چنتا هلیکوپتر بودم که به طرف مرز رفتن احساس کردم جنگی هم هستن بعد این شبش زلزله اتفاق افتاد تو مناطق کوهستانی ما اصلا همچین جیزی وجود نداشته فقط دخالت این ازمایشات است

  پاسخ
 25. saba

  الان تو تلگرام ی کلیپ اومده زلزله ۷ ریشتری استرالیا الانم چن روزه بیش از ۶۰۰ پس لرزه تو کرمانشاه اتفاق افتاده شهرای دیگم لرزیدن فقط سوالم اینه ب نظر شما آخر زمانه؟از نشانه هاش من خوندم زیاد شدن زلزله هاس واقعا دارم دیوونه میشم خیلی میترسم اصن تکلیفمون مشخص نیس خیلی حالم بده😭😭😭

  پاسخ
  1. FaRiD

   عزیزم. گسل زاگروس فعال شده و تا غیرفعالیش پس لرزه میزنه… کاملا مشخصه که زمین به صورت غیر طبیعی تحریک شده… تمامی شواهد میگن که زلزله طبیعی نبوده…
   زلزله استرالیا هم احتمالا مال قبلا هستش که الان کلیپشو پخش میکنن…

   پاسخ
 26. س.ک

  الان یه کلیپ دیدم که از سلاح هارپ تو مشهدم استفاده کردن همین امروز.مردم فیلم گرفتن.یکی بگه اینجا چه خبره!!!دوستانی که میگن آمریکا اگه هارپ داشت کل ایران رو نابود کرده بود تا الان بهتره یکم تو اینترنت در مورد هارپ تحقیق کنه که کشورهای آمریکا روسیه و چین سالهاست دارن از این سلاح تو نقاط مختلف دنیا استفاده میکنند و با تغییرات آب و هوایی هر منطقه وکشور.کم کم کشورهارو ب خود محتاج میکنند و بر اون مسلط میشن.مثل خشکسالی.سیل.زلزله.حتی تغییر دمای هوا.حتی ایجاد وهم میکنه و بر حالت روحی انسانهام اثر میذاره

  پاسخ
 27. س.ک

  ضمنا اگه نورهای مشاهده شده تو آسمون هارپ نیست و قبل از زلزله طبیعیه چرا تا الان دانشمندا ازش به عنوان یه ابزار برای تشخیص زلزله استفاده نکردن؟و زلزله تنها بلای طبیعی هست که هیچوقت قابل پیش بینی نیست.

  پاسخ
 28. saba

  لایک. راستی اگ نورها واسه قبل زلزله بود چرا بعنوان رنگ خطر استفاده نکردن کاملا موافقم.عجیبه دیگه معلوم نیس دارن چ ب سرمون میارن

  پاسخ
 29. علی

  باسلام من ازخرم آباد لرستان این مطلب را ارسال می کنم نکته عجیب دراین زمین لرزه ازتجربه سرگیجه ای بود که افراد مختلف اززمان زلزله تعریف می کردن که به نظرم کاملا غیرطبیعی می باشد

  پاسخ
 30. رستمی

  دوستان…غضب…هشدار…خوف الهی و آسمانی بود…که در راستای پیشروی طبیعت و نظم مدون خالق آن پیش آمد…کمی به خدا ایمان بیارید این وهم ومسله ازذهنتان حل و پاک میشه…دلیل پس لرزه های شدید و مکرر هم در کرمانشاه و بروجرد وهرکجا…دلیلی جز قانون طبیعت نداره….این نوع زلزله ها به گسل های خوشه ای مشهورند که گسل های حساس و فعال زیادی را فعال میکنه و شاید تا سالیان ادامه پیدا کنه….البته از خوف وقدرت بی شک الهی درامان بمانیم بعلت تکرر لرزش و حساس کردن گسلهای دیگه احتمال بسی رخداد زلزله مهیب دیگری در این نوع گسل های خوشه ای وجود داره…فقط با ایمان بخدا و حق مرگ و حق اینکه این آوارگی و بی خانمانی و کشتارو بی زن و همسر و فرزندیروزی درانتظار ما نیز هست,نجات دهنده مااز خوف وعذاب الهی و سرنوشت می باشد…

  پاسخ
 31. علی

  اینقدرآمریکاروبزرگ نکنیدبرویدتحقیق کنیددربیشتربلایای ویرانگرقبل یابعدویاهمان لحظه که اتفاق می افتداین نورهای مرموز(فرشته ها)مشاهده میشه حتی سالهای خیلی قبل که آمریکابه دنیانیومده بودالله اکبر

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *